SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Time z niższymi przychodami, zyskiem i ambitnymi planami na przyszłość

Time Inc. opublikował wyniki za II kwartał 2015 roku. Firma zanotowała co prawda spadek przychodów, ale za to wypracowała zysk. - Przebudowujemy nasz biznes od podstaw i powracamy na ścieżkę wzrostów - zapowiada Joe Ripp, CEO spółki.

Article

Od ponad roku Time - wydawca „Time’a”, „Fortune”, „Entertainment Weekly”, „Sports Illustrated” oraz „People” - funkcjonuje jako samodzielna spółka giełdowa, wcześniej wydawnictwo należało do koncernu Time Warner (więcej o tym).

Według oficjalnego komunikatu w II kwartale br. Time Inc. zanotował 773 mln dol. przychodów, co jest wynikiem gorszym o 6 proc. rok do roku. Firma tłumaczy ten trend 9-procentowym spadkiem na rynku reklamowym oraz mniejszą o 2 proc. sprzedażą wydawanych przez siebie tytułów.

Jednocześnie wydawnictwu udało się wypracować zysk operacyjny na poziomie 61 mln dol. Oznacza to znaczący postęp, bowiem rok wcześniej spółka zanotowała stratę w wysokości 21 mln dol.

- Minął z górą rok od czasu, gdy nasza firma rozstała się z Time Warner - przypomniał w komunikacie Joe Ripp, CEO Time Inc. - W tym czasie dokonaliśmy ważnych zmian w naszym podejściu do kreatywności i innowacyjności w biznesie. Obecnie w dalszym ciągu dokonujemy gruntownej przebudowy naszego modelu biznesowego i powracamy na ścieżkę wzrostu.

Obecne wyniki finansowe Time Inc. to między innymi efekt wprowadzonego przez firmę programu oszczędnościowego. W jego ramach firma dokonuje cięć zatrudnienia, pomimo tego jednak wciąż otrzymuje subsydia od władz Nowego Jorku, gdzie ma swoją siedzibę, co wywołuje w USA spore kontrowersje (więcej na ten temat).

Zmiany w modelu biznesowym Time Inc. obejmują między innymi nowe podejście do rozwiązań reklamowych, czego przykładem jest zastosowanie przez wydawnictwo systemu automatycznej sprzedaży reklam w drukowanych magazynach.

Dołącz do dyskusji: Time z niższymi przychodami, zyskiem i ambitnymi planami na przyszłość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl