SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Time: zmiana formatu Radia Plus ma zwiększyć słuchalność

Grupa Radiowa Time w komunikacie tlumaczy zmiany, które wprowadza w Radiu Plus. Rozgłośnia od 8 kwietnia gra muzykę disco. Time wyjaśnia, że zmiany zostały oparte na badaniach i mają zwiększyć słuchalność radia.

Time: zmiana formatu Radia Plus ma zwiększyć słuchalność

Radio Plus od poniedziałku 8 kwietnia br. zmieniło format muzyczny z soft AC na disco. Nowy slogan sieci to „Radio Plus - Zawsze w Rytmie”. - Wpływ na tę decyzję miały wyniki badań preferencji muzycznych, przeprowadzonych przez Grupę Radiową Time na szerokiej grupie potencjalnych słuchaczy Radia Plus, czyli osób w wieku 30+. Na podstawie tych wyników powstała nowa baza muzyczna, którą można już usłyszeć na antenie Radia Plus - czytamy w komunikacie Time przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl. Stanowisko szefa muzycznego pełni teraz Krzysztof Skrzypkowski.

Zmiany obejmują również program Radia Plus. Odświeżoną formułę zyskał program poranny (6:00-9:00), który prowadzą teraz Anna Zimoch i Norbert Bieńkowski. Z kolei między godziną 9:00 a 16:00 na antenie pojawiło się nowe pasmo programowe „Radio Plus - Zawsze w Rytmie”, prowadzone przez Marcina Kotyńskiego i Michała Zarzyckiego. Odświeżona została również formuła wieczornej audycji publicystycznej, nadawanej w godzinach 20:00-22:00, którą prowadzą m.in. Marek Zając („Kościół wg. Marka”) i Piotr Zworski („Racje Plus Negacje”). W najbliższym czasie do grona prowadzących wieczorne pasmo dołączą znani publicyści. Na antenie pojawią się też dodatkowe serwisy informacyjne - ich ilość zwiększy się zarówno w tygodniu (będą nadawane co pół godziny w paśmie porannym, a później co godzinę), jak i w weekend (co godzinę).

- Kolejne zmiany jeszcze przed nami - mówi Piotr Rzepka, nowy dyrektor programowy sieci Radia Plus - Ponieważ cały czas pracujemy nad ostatecznym składem zespołu, planujemy zarówno nowe nazwiska, jak i nowe pozycje programowe. Mamy nadzieję, że te zmiany spodobają się naszym słuchaczom i w znaczący sposób wpłyną na poprawę wskaźników słuchalności Radia Plus. Odbieramy już dużo pozytywnych sygnałów na temat nowej formuły - dodaje.

Jednak jest też wiele głosów krytycznych od słuchaczy, którym nie odpowiada nowy format muzyczny rozgłośni. Przeciwko zmianom zaprotestował m.in. gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz rada programowa sieci. - Nie wyrażamy zgody na zmianę formatu muzycznego o ogólnym kierunku disco. Ten rodzaj muzyki, a nade wszystko zawarte w nim treści, nie licują z przesłaniem Słowa, które realizujemy w swoich rozgłośniach - napisał ks. Jacek Wieczorek, szef rady w liście do kierownictw Eurozetu i Time (dowiedz się więcej). Rada ma się spotkać z kierownictwem rozgłośni, ale nie wiadomo, kiedy to może nastąpić.

Radio Plus to sieć zrzeszająca 21 diecezjalnych rozgłośni z całej Polski. Powstała ona w maju 2010 roku  z połączenia zarządzanej przez Eurozet dawnej sieci Radia Plus oraz sieci VOX FM zarządzanej przez Grupę Radiową Time. Koncesje dla poszczególnych stacji posiadają diecezje, ale za program sieciowy odpowiadają inwestorzy - do końca marca br. Eurozet, nadawca Radia ZET i Planety FM, a od kwietnia br. Grupa Radiowa Time.

Z danych Radio Track wynika, że udział Radia Plus w rynku w I kwartale 2013 br. wyniósł 0,90 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Time: zmiana formatu Radia Plus ma zwiększyć słuchalność

46 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Bardzo podobają mi się zmiany w formacie muzycznym Plusa. Takiej stacji brakowało w eterze. Od poniedziałku słucham tylko Radia Plus. Grajcie więcej tanecznych perełek.
50 28
odpowiedź
User
tymek
To jest jakiś żart, prawda?
36 26
odpowiedź
User
darek olejniczak
niestety, to nie żart. pan Benbenek albo uznał, że disco jest dla każdego, albo chce zniszczyć to radio w jakimś sobie znanym celu
33 27
odpowiedź