SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tinder nie będzie dyskryminował starszych użytkowników. Chodzi o opłaty w wersji premium

Platforma randkowa Tinder zapowiedziała, że przestanie stosować wyższe opłaty dla użytkowników w wieku powyżej 30 lat korzystających z wersji premium Tinder+. Firma planuje ujednolicenie cen na wybranych rynkach do końca drugiego kwartału 2022 roku i tłumaczy, że różnice w opłatach wynikały z chęci promowania młodszych i mniej zasobnych osób korzystających z Tindera.

Article

Tinder to jedna z najbardziej popularnych platform randkowych w sieci. Pozwala ona użytkownikom na flirtowanie i umawianie się na spotkania, w 2019 r. Tinder należał do jednej z najczęściej pobieranych aplikacji na świecie.

Czytaj także: Tinder szykuje funkcję Swipe Party. Pozwoli grupowo wybierać randki

Koniec drożyzny dla starszych

Od pewnego czasu kontrowersje w kwestii funkcjonowania Tindera budzi sprawa cen stosowanych w aplikacji. Jak wynika z raportu opracowanego przez organizację Consumers International i firmę Mozilla użytkownicy Tindera w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Nowej Zelandii, Korei, Indiach i Brazylii w wieku od 30 do 46 lat muszą płacić o wiele więcej za opcję premium o nazwie Tinder+, która pozwala na dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak np. nieograniczona liczba polubień.

Zgodnie z danymi w Nowej Zelandii badani użytkownicy, w zależności od wieku płacą za premium miesięczny abonament od 4,95 do 24,54 dol. miesięcznie. Z kolei w Holandii miesięczna subskrypcja mieści się w zakresie 4,45 – 25,95 dol. Według wyliczeń użytkownicy Tindera w bardziej zaawansowanym wieku płacą o ponad 65 proc. więcej niż ci młodsi.

Czytaj także: Aplikacja dla gejów Grindr z grzywną ponad 7 mln dolarów. Kara za naruszenie RODO

W związku z opublikowanymi informacjami Tinder postanowił zastosować nową politykę dotyczącą płatności. Serwis zadeklarował, że zamierza ujednolicić poziom opłat za Tinder+, bez względu na wiek użytkowników. Zmiany mają zostać wprowadzone w drugim kwartale 2022 r.

Rzecznik Tindera wyjaśniał, że wprowadzenie różnic w opłatach za korzystanie z wersji premium aplikacji miało ne celu ułatwienia dla osób młodszych, które mają większe ograniczenia finansowe niż „seniorzy” z bardziej zasobnymi portfelami.

Dołącz do dyskusji: Tinder nie będzie dyskryminował starszych użytkowników. Chodzi o opłaty w wersji premium

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl