SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tinder: dokument tożsamości posłuży do weryfikacji

Platforma randkowa Tinder udostępnia wszystkim użytkownikom nowy, opcjonalny sposób potwierdzania tożsamości - za pomocą dokumentu tożsamości.

Article

Tinder zapowiedział, że wprowadzi weryfikację za pomocą dokumentu tożsamości na całym świecie w najbliższych kwartałach. Opcja "ID Verification" jest już dostępna na platformie od 2019 r., ale tylko w Japonii.

Jak działa potwierdzenie tożsamości dokumentami

Nowa funkcjonalność będzie opcjonalna. To jak będzie konkretnie działała i jaki rodzaj dokumentu będzie wymagany do weryfikacji tożsamości, będzie zależało od uwarunkowań prawnych w poszczególnych krajach. Tinder weźmie tutaj pod uwagę także rekomendacje ekspertów oraz opinie samych członków społeczności.

"Wiemy, że jedną z najcenniejszych rzeczy, które Tinder może zrobić, aby członkowie czuli się bezpiecznie, jest zapewnienie im większej pewności, że ich dopasowania są autentyczne oraz większej kontroli nad tym, z kim wchodzą w interakcje. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi członkowie na całym świecie dostrzegą korzyści z interakcji z osobami, które przeszły przez nasz proces weryfikacji tożsamości. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym jak najwięcej osób zostanie zweryfikowanych na Tinderze." - stwierdził Rory Kozoll, head of trust & safety product w Tinderze.

Jednocześnie Tinder zdaje sobie sprawę, że weryfikacja dokumentem tożsamości nie jest rozwiązaniem idealnym. Przedstawiciele platformy przyznają, że udostępnienie nowej funkcjonalności w skali globalnej ma charakter eksperymentalny. Z biegiem czasu narzędzie ma być poprawiane.

"Wiemy, że w wielu częściach świata i w tradycyjnie zmarginalizowanych społecznościach, ludzie mogą mieć istotne powody, dla których nie mogą lub nie chcą dzielić się swoją prawdziwą tożsamością z platformą internetową. Stworzenie prawdziwie sprawiedliwego rozwiązania do weryfikacji tożsamości jest trudnym, ale krytycznym projektem w zakresie bezpieczeństwa. Dlatego oczekujemy zarówno od naszych społeczności, jak i ekspertów, aby pomogli nam w kształtowaniu naszego podejścia." - powiedziała Tracey Breeden, vp of safety and social advocacy w Match Group.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tinder: dokument tożsamości posłuży do weryfikacji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kaśka
Kredyty będą brać ? Śmieszni są, w perspektywie paru lat to będzie błąd ich tylko stracą ;)
2 0
odpowiedź