SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TNS OBOP: jak oceniają się łysiejący mężczyźni

Przeciętnie co trzeci mężczyzna w wieku między 25. a 40. rokiem życia obserwuje łysienie o różnym stopniu nasilenia

Przeciętnie co trzeci mężczyzna w wieku między 25. a 40. rokiem życia obserwuje łysienie o różnym stopniu nasilenia; wśród mężczyzn około 50. roku życia ponad połowa utraciła już włosy. Do niedawna łysienie uważane było za coś naturalnego, z czym nie da sie walczyć. Obecnie w klinikach dermatologicznych w Polsce, które skupiają specjalistów mających doświadczenie w leczeniu łysienia androgenowego bywa, że tygodniowo każdy z lekarzy przyjmuje od 30 do 40 mężczyzn z tą dolegliwością. Przedstawia to skalę zjawiska oraz wskazuje na fakt, że wypadanie i utrata włosów nawet, jeśli nie powoduje dolegliwości fizycznych, stanowi problem i budzi przykre, negatywne emocje u wielu mężczyzn.

Według badania , zdecydowana większość respondentów - 89% przyznała, że wygląd zewnętrzny w decydujący sposób wpływa na ich odbiór przez otoczenie. Ponad połowa ankietowanych - 53% uważa, że łysienie postarza mężczyznę, a 63% stwierdziło , że zadbane, bujne włosy pozwalają mężczyźnie zdecydowanie dłużej zachować młody wygląd. Niestety, choć ponad 3/4 badanych chciałoby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów, a 65% mężczyzn poddałoby się w tym celu nowoczesnej kuracji, jedynie 9 na 100 biorących udział w badaniu wiedziało, że wystarczy przyjmować jedną tabletkę raz dziennie aby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów. Jako źródło pomocy w zwalczaniu łysienia 68% respondentów wskazało lekarza dermatologa.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TNS OBOP: jak oceniają się łysiejący mężczyźni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl