SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio TOK FM z nową audycją w niedziele. "Nagłe zastępstwo" w miejsce programu Daniela Passenta

W niedzielę, 3 kwietnia w Radiu TOK FM zadebiutowała audycja Jakuba Janiszewskiego "Nagłe zastępstwo". Program jest nadawany w tym samym czasie, w którym wcześniej emitowano audycję "Goście Passenta".

Article

- "Nagłe zastępstwo" ma charakter publicystyczny, z szerokim spektrum omawianych tematów. Pierwsza audycja mierzyła się z wyzwaniami związanymi z odbudową kraju po wojnie - opowiada nam Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, do której należy Radio TOK FM. Audycję prowadzi Jakub Janiszewski, który jest także gospodarzem codziennego pasma "Połączenie" (od poniedziałku do piątku w godz. 13-14:35).

Program "Nagłe zastępstwo" w wiosennej ramówce stacji nadawany jest w niedziele w godz. 10-11. Jak napisał na stronie rozgłośni jej autor, "nazwa programu idealnie pasuje do sytuacji, w której pojawiła się potrzeba nowej, godzinnej audycji w Radiu TOK FM".

Wcześniej w tym czasie stacja nadawała audycję "Goście Passenta. Program prowadził Daniel Passent, dziennikarz "Polityki", który od 2012 r. był także związany z Radiem TOK FM. Swój ostatni program poprowadził 2 stycznia. Dziennikarz zmarł 14 lutego, miał 83 lata. W kolejne niedziele w tym czasie można było słuchać "Folwarku", radiowego serialu dokumentalnego Michała Janczury.
 
Teraz już na stałe będzie nadawana w tym paśmie audycja "Nagłe zastępstwo". - To program, który niczego nie udaje, a pozwala zachować elastyczność tematyczną. A o czym to ma właściwie być? Najprościej powiedzieć, że o tym wszystkim, co nie pasuje do "Połączenia", które po latach na antenie wypracowało własną, newsową formułę i charakterystyczny styl - czytamy w opisie audycji. - W "Nagłym zastępstwie" mogę przez chwilę mniej przejmować się ograniczeniami czasowymi i aktualnością. W końcu to nie będzie dziennik, tylko magazyn. W dodatku weekendowy. Będzie więc mniej polityki, a więcej kultury. A jeśli już polityka, to od innej, mniej analitycznej, a bardziej antropologicznej strony.

Radio TOK FM ma 26,2 tys. subskrybentów cyfrowych

Według badania Radio Track od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. Radio TOK FM miało 2,9 proc. udziału w rynku słuchalności wobec 2,6 proc. rok wcześniej.

Z oferty cyfrowej Premium TOK FM na koniec ub.r. korzystało 26,2 tys. użytkowników, wobec 25,9 tys. rok wcześniej. Agora podała, że w grudniu ub.r. przychody ze sprzedaży tej oferty zwiększyły się rok do roku o 23,1 proc.

W grudniu 2020 r. dynamika przychodów z Premium TOK FM wynosiła 17,3 proc., a rok wcześniej - 63,3 proc. Obecnie oferta obejmuje ponad 75 tys. odcinków audycji z anteny Radia ROK FM i wielu dodatkowych podcastów.

Dołącz do dyskusji: Radio TOK FM z nową audycją w niedziele. "Nagłe zastępstwo" w miejsce programu Daniela Passenta

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Kiedy ten Piotr M. zniknie z TOKFM?
odpowiedź
User
Gość X
Zniknęła dawna sobotnia audycja, później poniedziałkowa.
"Wierzę w zwierzę" Doroty Sumińskiej.
odpowiedź