SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TOK FM odwołał się od decyzji o karze KRRiT

Inforadio, nadawca radia TOK FM, odwołało się od decyzji przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego, który nałożył na spółkę karę w wysokości 80 tys. zł za słowa Piotra Maślaka. Dziennikarz w ub.r. na antenie porównał podręcznik Wojciecha Roszkowskiego do podręcznika Hitlerjugend.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

Pod koniec kwietnia szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Maciej Świrski, nałożył na nadawcę TOK FM 80 tys. zł kary. Powodem były słowa Piotra Maślaka o podręczniku „Historia i Teraźniejszość”. Dziennikarz w audycji wyemitowanej 7 czerwca ub.r. stwierdził: „Czyta się to jak podręcznik - przepraszam za to porównanie - dla Hitlerjugend. Chwilami, nie wszędzie”. To, zdaniem przewodniczącego Świrskiego, naruszyło art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji. 

Na tę karę w obszernym oświadczeniu odpowiedziała redaktor naczelna TOK FM Kamila Ceran. Jej zdaniem stacja została ukarana przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji niesłusznie za wypowiedź krytykującą mowę nienawiści.

Decyzja przewodniczącego KRRIT w sprawie kary dla TOK FM nie jest prawomocna. Zaraz po jej ogłoszeniu spółka Inforadio zapowiedziała, że odwoła się do sądu. - Uważamy, że jest to bezwzględny zamach na niezależne medium, które jest platformą wymiany opinii w istotnej społecznie debacie publicznej - ocenił zarząd spółki.

W piątek podczas konferencji prezes Agory (główny udziałowiec Inforadia) Bartosz Hojka w odpowiedzi na nasze pytanie powiedział, że spółka odwołała się od decyzji przewodniczącego KRRiT. Tego samego dnia mijał termin złożenia odwołania. - Zostało złożone w terminie – podkreślił Hojka.

Według badania Radio Track w ub.r. TOK FM miało 3,2 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,5 pkt proc. więcej niż rok wcześniej. Rozgłośnia ma profil informacyjno-publicystyczny.

Inforadio, którego udziałowcami, poprzez spółki zależne, są Agora (66,1 proc.) i wydawca tygodnika „Polityka” (33,9 proc.) w 2021 roku osiągnęło wzrost przychodów o 30,1 proc. do 15,26 mln zł i zysku netto z 1,39 do 2,42 mln zł. Cały zysk wypłaciło udziałowcom.

Dołącz do dyskusji: TOK FM odwołał się od decyzji o karze KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl