SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weekend w TOK FM z nowym przekazem klimatycznym. „Ekologia to najważniejszy temat”

Dziennikarze radia TOK FM (Grupa Radiowa Agory) opracowali nowy słownik klimatyczny. Będą się nim posługiwali przez najbliższy weekend, który został poświęcony na przybliżanie słuchaczom spraw ekologicznych.

Article

Akcja radia nosi nazwę „Powiedzmy sobie wyraźnie” i startuje w piątek, 26 lipca. Przez cały weekend pojawiać się będą audycje, z których będzie można się dowiedzieć jakie są najnowsze wiadomości o kryzysie klimatycznym oraz jego konsekwencjach. I właśnie opisując te problemy dziennikarze stacji będą opisywać posługując się swoim nowym słownikiem klimatycznym

O zmianach środowiskowych oraz kryzysie klimatycznym będzie można usłyszeć już od świtu w piątek - w „Pierwszym Śniadaniu w TOKu” (godz. 5.00), następnie w „Magazynie EKG” (godz. 9.00) i w kolejnych serwisach informacyjnych. Będzie też można o nich przeczytać na portalu tokfm.pl.

Słownik klimatyczny powstał w redakcji jako odpowiedź na rosnącą skalę zagrożenia dla środowiska i ludzi oraz wagę zmian klimatycznych. - Zgodnie ze nim, zamiast o „globalnym ociepleniu”, powinno się już mówić o „przegrzewaniu Ziemi”, nie o „degradacji środowiska”, ale jego „dewastacji”, a skalę zmian klimatycznych lepiej opisuje pojęcie "kryzys klimatyczny" - informuje Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory.

- Przygotowanie nowego słownika to była praca zespołowa redakcji TOK FM i portalu Tokfm.pl. Nie mamy wątpliwości, że kryzys klimatyczny i degradacja środowiska, to najważniejszy temat i najważniejsze wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć dzisiejsze i przyszłe pokolenia. A zadaniem mediów jest nazywanie rzeczy po imieniu i zwracanie uwagi na to, co najistotniejsze - mówi inicjatorka akcji, Aleksandra Dziadykiewicz z redakcji TOK FM.

Oprócz audycji poświęconych klimatowi i środowisku emitowanych na antenie Radia TOK FM, redakcja będzie też promować - w formie grafik w internecie (na Tokfm.pl i w mediach społecznościowych) - najważniejsze pojęcia z nowego słownika klimatycznego, używając hasztagu #powiedzmysobiewyraznie.

W tym tygodniu ekologiczną akcję uruchomiła też „Gazeta Wyborcza”. Ruszył newsletter ekologiczny, przygotowywany przez dziennikarzy dziennika, a promowany przez Adama Wajraka. Równocześnie też ruszyła oferta subskrypcyjna, pod nazwą „Klimat tworzą ludzie”. - Ekologia jest jednym z najważniejszych tematów w całej historii gazety - zapewnia Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. udział TOK FM w rynku słuchalności wyniósł 2,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Weekend w TOK FM z nowym przekazem klimatycznym. „Ekologia to najważniejszy temat”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kici-kici
Nowa religia.
odpowiedź
User
Emil
Dobrze ze o tym mówią tok fm to chyba ostatnia stacja której da się słuchać
odpowiedź
User
K2101
Rozumiem, że w prehistorii klimat się ocieplał, bo człowiek wynalazł ogień i palił ogniska.
Powiedzmy wyraźnie to, że istnieje coś takiego jak cykle klimatyczne, a na to wpływu człowiek nie ma.
odpowiedź
User
Pankracy
Uczciwi dranie.
Ostrzegają, że będą manipulować językiem.
odpowiedź
User
Qwer
Temat bardzo ważny ,ale jak widzę adres TOK FM to mam pewność że prawdy to tam nie usłyszymy zbyt wiele
odpowiedź