SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tom Hanks zostanie odmłodzony za pomocą sztucznej inteligencji w nowym filmie Roberta Zemeckisa

Tom Hanks ma zostać cyfrowo odmłodzony, przy użyciu narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję na potrzeby filmu „Tutaj” Roberta Zemeckisa.

Aktor, który pracował już z Robertem Zemeckisem przy takich filmach jak „Cast Away”, „Forrest Gump” i „Ekspres polarny”, został obsadzony w nowym projekcie filmowca, zatytułowanym „Tutaj”.

Nowy film Roberta Zemeckisa

Akcja „Tutaj”, oparta jest na powieści graficznej Richarda McGuire’a, której pierwsza wersja ukazała się w 1989 roku, i rozgrywa się w całości w jednym pokoju. Co ciekawe, akcja podąża za jego mieszkańcami w ciągu wielu lat. Na pierwszej stronie komiksu widzimy róg pokoju we współczesnym domu. Najbardziej zaskakujące jest to, że to właśnie róg pokoju jest najtrwalszym elementem historii.

Kolejne plansze pokazują budowę domu w 1902 roku, następnie kilka pokoleń zamieszkujących go ludzi, a także spalenie go w pożarze w 2029 i rozbiórkę w 2030. Historia nie jest opowiadana chronologicznie, widzimy tam m.in. kobietę sprzątającą pokój w latach 1973, 1983, 1993, 1994, 1995 i 1996. Znając scenariusz powieści, rozumiemy, dlaczego twórcy potrzebują wsparcia sztucznej inteligencji, żeby wielokrotnie zmieniać wygląd aktorów.

 

Projekt firmy Metaphysic

W ostatnich dniach firma Metaphysic zajmująca się sztuczną inteligencją ogłosiła, że nawiązała współpracę z amerykańską agencją talentów CAA. Firma Metaphysic, opracowała nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji o nazwie Metaphysic Live.

Metaphysic Live jest opisywane jako narzędzie, które oferuje „fotorealistyczne efekty zmiany twarzy w wysokiej rozdzielczości i efekty odmładzania na żywo i w czasie rzeczywistym, bez potrzeby dalszego retuszowania lub pracy z efektami wizualnymi”.

Oświadczenie Roberta Zemeckisa

Według „The Hollywood Reporter”, Metaphysic Live będzie używany „intensywnie” w filmie „Tutaj”, odmładzając grających aktorów, w tym Toma Hanksa i Robin Wright.

„Zawsze pociągała mnie technologia, która pomaga mi opowiadać historie” – stwierdził Robert Zemeckis w swoim oświadczeniu. „Mój film nie udałby się, gdyby nasi aktorzy płynnie nie zmieniali się w młodsze wersje samych siebie. Narzędzie sztucznej inteligencji Metaphysic robi to w sposób, który dotychczas był niemożliwy”.

„Po przetestowaniu wszystkich dostępnych obecnie technologii zastępowania twarzy i ich odmładzania, wygląda na to, że właśnie Metaphysic jest liderem i idealnym wyborem dla tego niezwykle wymagającego, angażującego emocjonalnie, filmu” – wyjaśnił twórca filmu „Tutaj”.

Dołącz do dyskusji: Tom Hanks zostanie odmłodzony za pomocą sztucznej inteligencji w nowym filmie Roberta Zemeckisa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl