SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Arabski zablokował pytanie dziennikarza PAP?

Po telefonie Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera, do prezesa PAP reporter tej agencji nie spytał w Izraelu Donalda Tuska o reprywatyzację.

Tomasz Arabski zablokował pytanie dziennikarza PAP?

Jak wynika z relacji dziennikarza Polsatu Tomasza Machały podczas niedawnej wizyty polskiego premiera w Izraelu Tonasz Arabski zablokował pytanie dziennikarza Polskiej Agencji Prasowej o ustawę reprywatyzacyjną.

- Próbował skłonić dziennikarza do  zmiany pytania. Gdy to mu się nie udało, wyciągnął komórkę i zadzwonił do szefa PAP. Po kilku minutach w kieszeni reportera PAP zadzwonił telefon. Reporter odebrał. Dzwonił jego szef. Szef zakazał mu zadawania pytania o ustawę reprywatyzacyjną. Reporter pytania nie zadał - napisał Machała w serwisie kampanianazywo.pl.

Arabski zapewnia "Rzeczpospolitą", że z dziennikarzem nie rozmawiał. Ale przyznaje, iż dowiedział się, o co chce on pytać. I że zadzwonił do szefa PAP. – Nie naciskałem na prezesa – zastrzega. – Pytałem tylko, czy jeśli strona izraelska nie podnosi sprawy reprywatyzacji, to czy jest sens, by strona polska podnosiła ten problem. Nie dzwoniłem, by zatrzymywać jakiekolwiek materiały o rządzie czy partii, nie ma mowy o żadnej cenzurze.

- Rozmowa dotyczyła m.in. problemów reprywatyzacji w kontekście odszkodowań za mienie pożydowskie. Po tej rozmowie i konsultacjach w agencji poprosiłem korespondenta PAP o niepodejmowanie tego tematu podczas konferencji prasowej w Izraelu, wychodząc z przekonania, że właściwym miejscem do rozpoczęcia dyskusji na ten temat jest przede wszystkim Warszawa, zwłaszcza że temat ten nie pojawił się w oficjalnych wystąpieniach podczas wizyty w Izraelu. Nie był także przedmiotem zainteresowania dziennikarzy izraelskich, którzy pytań o reprywatyzację nie zadawali - napisał w oświadczeniu prezes PAP, Jerzy Paciorkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Arabski zablokował pytanie dziennikarza PAP?

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cadyk
Żydzi nie pytają - my mamy milczeć. Możemy pytać tylko jak Żydzi wydadzą taką zgodę? To nie jest cenzura?
8 8
odpowiedź
User
Bartos
Jak można wysyłać do Izraela jakiś Arabów ? Trzeba było wziąść Icka Mosze (Cimoszewicza) albo Władka Bartoszewskiego (vide Ickmana).
8 8
odpowiedź
User
wg wikipedii
Pracował jako reporter w Radiu Wolna Europa i Radiu Zet. Był dyrektorem programowym katolickiej sieci rozgłośni Plus, redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego"
Członek Krajowej Rady Katolików Świeckich, w 2001 został uhonorowany papieskim odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice.
Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice - Przyznawany przez papieża w dowód uznania dla postawy moralnej i zaangażowania w pracę na rzecz dobra wspólnego.
8 8
odpowiedź
User
dalia
jestem przerażona, czemu ogranicza się wolność prasy? swoją drogą ciekawa jestem kim jest ten przełożony dziennikarza skoro poddaje się naciskom? rozumiem że PAP po części współfinansowany jest przez rząd ale to nie znaczy że jego dziennikarze mają działać pod dyktando rządu
8 8
odpowiedź
User
Jacek R
Arabski zrobi wszystko co mu kaza. Zawsze byl tchorzem i koniunkturalista
8 8
odpowiedź