SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Budzyński i Piotr Lisiewicz poprowadzą audycje w Radiu Merkury

W poniedziałek 3 października br. rusza nowa ramówka Radia Merkury, regionalnej rozgłośni Polskiego Radia z Poznania.

Article

W nowej ramówce Radia Merkury pojawią się nowe, autorskie audycje muzyczne, w tym prowadzone przez Tomasza Budzyńskiego, lidera zespołu Armia (w każdy poniedziałek między 20.05 a 22.00), Bartka Wronę (czwartki o tej samej porze), czy Sebastiana Kończaka ("Klub Coco Jumbo" - co sobotę).

Stacja rozpoczyna też poszukiwania młodych talentów w programie "Otwarta scena" Andrzeja Ciborskiego. Pojawi się też muzyczna klasyka, w którą wprowadzać będą słuchaczy Alina Kurczewska i Ewa Mikołajewska, a także klimaty chilloutowe (Krzysztof "Brainfreezer" Spychała - audycja "Kurs muzyki", wtorek, godz. 20.05).

Jak zapowiada nadawca, najbardziej kontrowersyjną audycją ma być "Wywiad z chuliganem" (sobota, 20.00), prowadzona przez Piotra Lisiewicza, gdzie gośćmi będą ludzie, którzy zbuntowali się przeciwko rzeczywistości w PRL lub III RP. Natomiast w każdą niedzielę o godzinie 16.05 swój autorski program historyczny "Tropami odkrywców" poprowadzi ks. dr Jarosław Wąsowicz, znany jako działacz Federacji Młodzieży Walczącej i miłośnik ruchu kibicowskiego. O godz. 10.30 w niedzielę na antenie zagoszczą "Wysokie obroty" (program motoryzacyjny realizowany przez Zuzannę i Piotra Molików, mistrzów Polski w kartingu). O 17.05 Wojciech Sikorski wraz z gośćmi w programie "Garda" rozmawiać będzie m.in. o problemach bezpieczeństwa wewnętrznego i służbach specjalnych, a polskich emigrantów w każde niedzielne popołudnie o 17:25 przepyta Jacek Rujna w audycji "Za chlebem".

Oferta Radia Merkury dla dzieci obejmuje m.in. program "Za siedmioma górami" (od poniedziałku do piątku o godz. 18.45), czyli fragmenty klasyki światowej literatury dziecięcej czytane przez Justynę Siepietowską, a także audycję Agnieszki Zdanowskiej "Luz Bąbel" z udziałem najmłodszych, konkursami i muzyką (co sobotę o godz. 8.10).

Nowa wersja porannego programu to "Radioranek" (6.55), w którym znajdą się aktualne informacje o pogodzie, wydarzeniach ze sportowych aren i relacje z wielkopolskich dróg. Zaprezentowany zostanie także autorski przegląd prasy codziennej i tygodniowej, a o 6.27 i 7.27 stacja zachęci do porannej gimnastyki w programie "Moc endorfin", który będzie można oglądać na stronie internetowej RadioMerkury.pl, a poprowadzi go Anna Sosińska (tancerka międzynarodowej klasy "S" w stylu latynoamerykańskim i uczestniczka programu "You Can Dance"). W "Radioranku" nie zabraknie też porannych wywiadów: "Kluczowy temat" poprowadzi o 8.15 Maciej Kluczka. Pojawi się także "Kotonotatnik" Wiesława Kota.

Nowym pasmem będzie "Mała Czarna", z którego słuchacze uzyskają porady zdrowotne i sportowe oraz informacje lifestylowe. Dwie godziny z modą, zdrowiem i urodą poprowadzi Anna Jaworska (poniedziałek - piątek, 9.00-11.00). Tutaj też "książki dnia" przedstawiać będą Kalina Olejniczak i Piotr Świątkowski. Po godz. 11.00 na "Kalambury" zaprosi Sławek Bajew, który opowie również o trendach i ciekawostkach z dziedziny gier komputerowych, planszowych i logicznych. Codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 13.10 audycja "Studio Retro", a po 14.00 reportaże m.in. Wandy Wasilewskiej, Iwony Krzyżak i Rafała Regulskiego.

O godz. 15.00 na antenie Radia Merkury będzie rozpoczynać się "Wielkopolskie Popołudnie", w ramach którego ze zwiększoną częstotliwością prezentowane będą wiadomości dla kierowców i serwis pogodowy z udziałem synoptyka IMiGW. Nie zabraknie też informacji na temat imprez kulturalnych i rozrywkowych. Stałym punktem programu będą spotkania z Anną Sochacką i Tomaszem Jędraszczakiem, którzy poruszać będą aktualne tematy, nie tylko z regionu. Po godz. 18.10 audycja "Sport", gdzie pojawią się relacje ze spotkań piłkarskich, a w każdy czwartek program "Radio Kolejorz" (od godz. 17.45). Dodatkowo w poniedziałki po godz. 22.00 audycja podsumowująca najważniejsze wydarzenie sportowe weekendu, czyli "Sportowa arena".

Nowy program o samorządzie i polityce w regionie nosi tytuł "Wielkopolski Ring" (czwartek, godz. 19.15). W wieczornym paśmie, co drugi czwartek o godz. 19.15 Jacek Rujna zaprosi na program "Ring Młodych", a w każdy poniedziałek Łukasz Kaźmierczak poprowadzi audycję "Przy gorącym stole". Natomiast we wtorki, również po godz. 19.15, Łukasz Kaźmierczak przygotuje zamiennie dwa programy: "Gorąca czołówka" (audycja z udziałem dziennikarzy, którzy porozmawiają o bieżących i nurtujących ich sprawach) oraz magazyn ekonomiczno-społeczny "Ekonomizer".

O każdej pełnej godzinie od godz. 6.00 do 23.00 Radio Merkury nadawać będzie serwisy informacyjne poszerzone o informacje pogodowe. Od września br. stacja emituje komunikaty RDS o bieżących utrudnieniach drogowych na wyświetlaczach radioodbiorników.

W okresie od lutego do lipca 2016 roku udział Radia Merkury w Poznaniu wyniósł 5,3 proc. po dużym spadku.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Budzyński i Piotr Lisiewicz poprowadzą audycje w Radiu Merkury

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krytyk
Prawicowość level hard :D Co się dzieje w tym kraju :O
odpowiedź
User
DW
Zmiany programowe w Merkurym były konieczne. Ale takiego prawicowo-nacjonalistycznego oszołomstwa (vide: Piotr Lisiewicz) oraz disco (prawie polo) - czyli Sebastian Kończak oraz Bartek Wrona (Just 5) słuchać nie zamierzam. Niech się duszą we własnym sosie.
odpowiedź
User
butt-on
I zniknęło wiele wartościowych programów muzycznych, których autorzy serwowali nie tylko wysoki poziom prezentowanej muzyki, ale i samego sposobu prowadzenia programu. Niestety brak lokalnego komercyjnego rynku radiowego, który mógłby wchłonąć talenty.
odpowiedź