SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Cichoń p.o. redaktorem naczelnym Radia Opole

Dziennikarz Radia Opole Tomasz Cichoń został p.o. redaktorem naczelnym stacji. Dzień wcześniej Rada Mediów Narodowych powołała na prezesa rozgłośni Piotra Wójtowicza.

Tomasz Cichoń (fot. Paweł Stauffer/Radio Opole)Article

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych powołała na prezesa Radia Opole Piotra Wójtowicza. Od 2016 roku funkcję szefa rozgłośni regionalnej Polskiego Radia oraz jej redaktora naczelnego pełnił Piotr Moc.

Nowy prezes nie będzie jednak kierował redakcją Radia Opole. Stanowisko p.o. redaktora naczelnego objął dziennikarz Tomasz Cichoń. - Mogę potwierdzić, iż z dniem 6 września 2022 roku objąłem stanowisko p.o. redaktora naczelnego Radia Opole – mówi Cichoń.

Cichoń związany jest z Radiem Opole od ponad 20 lat, był reporterem, wydawcą, prowadził serwisy drogowe, w ostatnim czasie był edytorem (czytał wiadomości). W przeszłości pracował w innych opolskich rozgłośniach, był też w zespole rajdowca Pawła Dytki.

W tym roku Radio Opole obchodzi 70. urodziny.

Podczas poprzednich posiedzeń RMN wybierała na kolejne kadencje prezesów rozgłośni regionalnych Polskiego Radia i większość członków rad nadzorczych. Tak stało się w przypadku Radia Kielce, Radia Rzeszów, Radia Zachód, Radia Lublin i Radia Katowice.

Do zmian doszło natomiast w Radiu Białystok. RMN wybrała Mirosława Bielawskiego na stanowisku prezesa stacji. Dotychczas był on dyrektorem programowym stacji. Trafił do rozgłośni po tym, jak w wyborach samorządowych stracił fotel burmistrza Wasilkowa. Zastąpił Wojciecha Straszyńskiego, który zarządzał rozgłośnią od marca 2016 roku.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Cichoń p.o. redaktorem naczelnym Radia Opole

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie
Kiedy odwołanie jednoosobowego zarządu Polskiego Radia? Po 2 latach demolki i niszczenia PR, najwyższa pora.
odpowiedź