SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Jażdżyński za Dariusza Bąka prezesem Gremi Media

Tomasz Jażdżyński został powołany na stanowisko prezesa spółki Gremi Media, właściciela m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Poprzedni prezes Dariusz Bąk przechodzi do rady nadzorczej firmy. Jażdżyński ma przyspieszyć realizację przez Gremi Media strategicznych projektów cyfrowych.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

- Najważniejsze co nas teraz czeka to trzy fundamentalne wyzwania dla naszej grupy: digital, digital i digital. W tym obszarze pan Tomasz Jażdżyński jest jedną z najbardziej kompetentnych osób w Polsce, co udowodnił w spółkach, które współtworzył i które odniosły duży sukces rynkowy. Oczekujemy, że 50 proc. przychodów Gremi Media pochodzić będzie z digitalu w perspektywie nie dłuższej niż trzy lata - opisuje Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej firmy.

Tomasz Jażdżyński od czerwca br. był członkiem rady nadzorczej Gremi Media, odpowiadał za wsparcie strategicznych projektów digitalowych całej Grupy Gremi. W latach 2011-2016 był związany z Grupą Naspers, której odpowiadał za wszystkie działania mediowe i komunikacyjne, m.in. zarządzał Grupą Bankier.pl (kupioną na początku 2015 roku przez Bonnier Busines Polska) i platformą GG (przejętą jesienią 2015 roku przez Xevin Investments).

W latach 1999-2004 i 2008-2010 Jażdżyński pracował w portalu Interia.pl, przez większość tego okresu jako prezes. W 2005 roku był dyrektorem finansowym Wirtualnej Polski, a w latach 2005-2008 pełnił taką funkcję w Bankierze. Koordynował wprowadzania na warszawską giełdę Interii i Bankiera.

- Cieszę się, że mogę teraz z pozycji prezesa Gremi Media realizować strategiczne projekty, przede wszystkim te związane z cyfryzacją, na którą stawiamy. Dzisiaj przyszłością mediów są treści będące częścią usług lub obudowane usługami możliwymi dzięki technologii - interaktywne i intuicyjne w użyciu. Kluczowe dla kierunku rozwoju mediów są jednak kanały dotarcia definiujące sposób interakcji odbiorcy z treścią. Przez lata były nimi papier i odbiorniki radiowe czy telewizyjne, teraz to się zmienia i dostajemy zupełnie nowe możliwości dotarcia do poszczególnych grup i interakcji. Trzeba to wykorzystać - komentuje Tomasz Jażdżyński.

W zarządzie Gremi Media pozostaje pozostają Maria Wysocka oraz Piotr Łysek. Natomiast Dariusz Bąk, poprzedni prezes firmy, przechodzi do jej rady nadzorczej, gdzie zastąpił Agatę Kalińską. Jednocześnie z zarządu odwołana została Iwona Liszka-Majkowska.

Bąk będzie obecnie wspierał Grzegorza Hajdarowicza w realizacji dużych projektów, takich jak budowa luksusowego kompleksu wypoczynkowego w Brazylii (wspólna inwestycja Gremi International SARL i prestiżowej sieci hotelowej Six Senses) oraz projekt Gremi Park pod Krakowem (w kompleksie Alvernia Studios, przejętym kilka miesięcy temu od Stanisława Tyczyńskiego), gdzie spółka Grzegorza Hajdarowicza zamierza rozwijać technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Gremi Media pozyskała mniejszościowych akcjonariuszy i zadebiutowała na giełdzie

Gremi Media wydaje dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” (i ich serwisy internetowe) oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, a także realizuje inne projekty wydawnicze oraz działa w kilku innych segmentach (przede wszystkim eventów biznesowych i public relations). Do grupy kapitałowej należy też kilka mniejszych spółek, a także większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences.

Głównym akcjonariuszem firmy jest należące do Grzegorza Hadjarowicza KCI. W sierpniu br. za 36,66 mln zł sprzedało 14,6 proc. akcji Gremi Media grupie inwestorów, m.in. funduszowi North Base Media i spółce głównego udziałowca Ruchu. Pod koniec listopada North Base Media nabył jeszcze 4,39 proc. firmy za 11,02 mln zł. Obecnie do KCI należy 80,1 proc. akcji Gremi Media.

Na początku listopada br. Gremi Media zadebiutowała na rynku giełdowym NewConnect. Spółka została wyceniona na 251 mln zł.

W trzech kwartałach br. Gremi Media zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 1,9 proc. do 76,74 mln zł i 411 tys. zł zysku netto (wobec 8 tys. zł zysku rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Jażdżyński za Dariusza Bąka prezesem Gremi Media

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TomTom
Pracowałem z Tomkiem kilka lat temu. Wymagający.
Co do samej digitalizacji to kilka firm ma teraz taką strategię. Sami sobie z tym nie poradzą. Trzeba kupować i rozwijać.
odpowiedź
User
Grażyna
Szykują się sukcesy na miarę Gadu Gadu
odpowiedź
User
Nicky
słuszna uwaga, każdy myśli, że po swojemu stworzy oryginalny produkt, a na rynku jest mnóstwo gotowych rozwiązań. No i trzeba się przygotować do restrykcyjnego RODO (e-privacy)
odpowiedź