SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Jażdżyński za Grzegorza Hajdarowicza w radzie nadzorczej E-Kiosku

Tomasz Jażdżyński, od dwóch miesięcy prezes Gremi Media, został członkiem razy nadzorczej spółki E-Kiosk, której głównym akcjonariuszem jest Gremi Media. W radzie nadzorczej zastąpił Grzegorza Hajdarowicza, szefa rady nadzorczej Gremi Media oraz prezesa i większościowego akcjonariusza kontrolującej tę spółkę firmy KCI.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi MediaArticle

Jażdżyński prezesem Gremi Media został w drugiej połowie grudnia ub.r., a od czerwca ub.r. był już związany z firmą jako członek rady nadzorczej. - Wprowadzanie znaczących zmian musi być poprzedzone gruntowną analizą potencjału spółki. Startujemy z dobrej pozycji - stwierdził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W latach 2011-2016 Tomasz Jażdżyński pracował w Grupie Naspers, odpowiadał tam za wszystkie działania mediowe i komunikacyjne, m.in. zarządzał Grupą Bankier.pl (kupioną na początku 2015 roku przez Bonnier Busines Polska) i platformą GG (przejętą jesienią 2015 roku przez Xevin Investments).

W latach 1999-2004 i 2008-2010 Jażdżyński był związany z Interią, przez większość tego okresu jako prezes. W 2005 roku był dyrektorem finansowym Wirtualnej Polski, a w latach 2005-2008 pełnił taką funkcję w Bankierze. Koordynował wprowadzania na warszawską giełdę Interii i Bankiera.

Przewodniczącym rady nadzorczej E-Kiosku od marca 2013 roku jest Marek Dworak, a pozostałymi członkami: Dariusz Stolarczyk (od grudnia 2014 roku), Maria Wysocka (od czerwca 2014 roku) i Jakub Zaskurski (od lipca ub.r.).

W połowie ub.r. prezesem E-Kiosku został Piotr Łysek, zastąpił Marcina Kowalczyka, który objął taką funkcję w agencji ComPress. W październiku ub.r. wiceprezesem E-Kiosku został Łukasz Piela, w zarządzie firmy są też wiceprezes Aneta Zawiślak (od grudnia 2015 roku) i Iwona Liszka-Majkowska (od września 2016 roku).

E-Kiosk zarządza platformami E-Kiosk.pl i Nexto.pl oferującymi cyfrowe wydania prasy, ebooki i audiobooki. 50,01 proc. akcji spółki ma Gremi Media, a 28,14 proc. - Ruch.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. E-Kiosk zanotował 22,95 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 18,36 mln zł rok wcześniej) i 355,9 tys. zł straty netto (rok wcześniej miał 204,6 tys. zł zysku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Jażdżyński za Grzegorza Hajdarowicza w radzie nadzorczej E-Kiosku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl