SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Ławnicki zwolniony z Trójki, serwisanci przesunięci do Informacyjnej Agencji Radiowej

Tomasz Ławnicki, zastępca kierownika redakcji aktualności w Trójce, został zwolniony z Polskiego Radia, po tym jak nie zaakceptował wypowiedzenia za porozumieniem stron. Osiem osób prowadzących w stacji serwisy informacyjne przeszło do Informacyjnej Agencji Radiowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Polskie RadioArticle

Pod koniec kwietnia Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, kierownik redakcji aktualności Trójki, i jej zastępca Tomasz Ławnicki otrzymali do podpisania wypowiedzenia umów za porozumieniem stron. Mędrzycka-Gęsicka je zaakceptowała, a Ławnicki nie chciał podpisać.

Jak informowaliśmy na początku maja, pracownicy stacji na spotkaniu z dyrekcją wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec tych zwolnień i starali się o ich cofnięcie.

Kierownictwo Polskiego Radia uzasadniało te zwolnienia połączeniem redakcji aktualności Trójki z Informacyjną Agencją Radiową. Stanowiska zajmowane przez Grażynę Mędrzycką-Gęsicką i Tomasza Ławnickiego zostały zlikwidowane.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, po tym jak Tomasz Ławnicki nie zgodził się na odejście za porozumieniem stron, zostało mu wręczone wypowiedzenie umowy o pracę. Ławnicki pracował w Trójce od jesieni 2005 roku, wcześniej był związany z Radiem Eska i Radiem PiN.

Jednocześnie z początkiem maja br. ośmioro serwisantów radiowej Trójki (sześć osób zatrudnionych na stałe i dwóch współpracowników) przeszło do Informacyjnej Agencji Radiowej.

- Wiele się w Trójce nauczyłem, wiele przeżyłem. Zadomowiłem się. Dlatego odchodzę z Trójki z żalem - napisał Ławnicki na Facebooku. - Widzę, że to moje rozstanie z Programem Trzecim poruszyło wielu słuchaczy. Wzrusza mnie to i bardzo za to Państwu dziękuję. Zauważyłem też, że w wielu komentarzach przewija się wątek polityczny. Chcę więc podkreślić, że ja sam od polityki jestem bardzo daleki. Nie wierzę politykom. Wszystkim - podkreślił.

Obecnie w radiowej Trójce dyrektor Adam Hlebowicz jako kierownik redakcji programowej odpowiada za dział „Zapraszamy do Trójki”, którym kieruje Magdalena Trzaska. Zastępczyni dyrektora Sylwia Krasnodębska odpowiada za dział publicystyki kulturalnej, kierowany przez Katarzynę Borowiecką, natomiast drugi zastępca dyrektora Szymon Sławiński nadzoruje Redakcję Muzyczną, którą kieruje Piotr Metz, od ponad dwóch miesięcy dyrektor muzyczny stacji.

Według badania Radio Track, od lutego do kwietnia br. udział Trójki w rynku radiowym pod względem słuchalności wyniósł 8 proc.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Ławnicki zwolniony z Trójki, serwisanci przesunięci do Informacyjnej Agencji Radiowej

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
uff......Będzie zarabiał na reklamach, czy nie o to chodziło:)
odpowiedź
User
333
Dlaczego nie mozna konentowac artykulu na temat zwolniena Kostki Kwiatkowskiej z Polskiego Radia - Panie Brzezicki laczy Pan sie z nia w bolu czy co?
odpowiedź
User
????
Czy Iwona Kostka Kwiatkowska ma na tym portalu status swietej krowy? Dlaczego nie mozna komentowac artykulow na jej temat?
Czy moze ogloszono żałobę po tym jak oderwano ja siłą od państwowego żłobu?
odpowiedź