SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Lis ma przeprosić Krystyną Pawłowicz za tekst w „Newsweeku”. „Będzie wniosek o proces od nowa”

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu redaktor naczelny „Newsweek Polska” Tomasz Lis ma przeprosić Krystynę Pawłowicz i zapłacić jej 40 tys. zł zadośćuczynienia za artykuł w tygodniku o posłance PiS napisany przez Renatę Kim i Ewelinę Lis. - O tym, że był proces dowiedziałem się po wyroku. Zawiadomienie poszło na zły adres. Będzie wniosek o proces od nowa - zapowiada Tomasz Lis.

Tomasz Lis i Krystyna PawłowiczArticle

Artykuł Renaty Kim i Eweliny Lis „Bulterierka Prezesa” ukazał się w „Newsweeku” w kwietniu ub.r. W artykule dziennikarki pisały o prywatnych relacjach Krystyny Pawłowicz w młodości oraz porównały ją do psa. - Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi „siad”, „do budy”. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenia - stwierdziły.

Krystyna Pawłowicz pozwała za to redaktora naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa. W rozmowie z „Super Expressem” stwierdziła, że w tekście zawarto „kłamliwe historie” i „zmyślone fragmenty” o jej życiu osobistym.

W połowie czerwca br. sąd pierwszej instancji orzekł, że w artykule znalazły się treści niezgodne z prawdą i bezpodstawne, a także godzące w godność i cześć posłanki PiS. Nakazano Tomaszowi Lisowi publikację na stronie „Newsweeka” oświadczenia, w którym przeprosi i wyrazi ubolewanie z powodu „bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych” Pawłowicz oraz „wprowadzenia czytelników w błąd”. Redaktor naczelny „Newsweeka” ma też zapłacić posłance 40 tys. zł zadośćuczynienia i pokryć 6,9 tys. zł kosztów procesu.

Wyrok wydano zaocznie w połowie czerwca, pozwany nie złożył apelacji, więc 7 lipca wyrok się uprawomocni. Według „Super Expressu” we wtorek komornik sądowy zajął konta bankowe Tomasza Lisa, żeby zabezipeczyć środki na wykonanie wyroku.

Tomasz Lis twierdzi, że w ogóle nie wiedział o wytoczeniu mu procesu przez Pawłowicz. - O tym, że był proces dowiedziałem się po wyroku. Zawiadomienie poszło na zły adres. Będzie wniosek o proces od nowa - poinformował na Twitterze.

W zeszłym tygodniu sąd pierwszej instancji orzekł, że Tomasz Lis ma przeprosić firmę Marka Jakubiaka i zapłacić 30 tys. zł za naruszenie jej dóbr w tekście „Newsweeka” z września 2014 roku. Jednocześnie Lis zapowiedział, że pozwie Jakubiaka za to, że został przez niego nazwany kłamcą.

W kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” wynosiła 110 811 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis ma przeprosić Krystyną Pawłowicz za tekst w „Newsweeku”. „Będzie wniosek o proces od nowa”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Zagadka: Kto podaje w pozwie adres pozwanego;)
odpowiedź
User
boll
Kilka dni i 70 tys. do tyłu + koszta procesowe? Żeby tylko zupa nie była za słona z tego powodu. Hanuś 3maj się.
odpowiedź
User
bld
Zagadka: Kto podaje w pozwie adres pozwanego;)


Powód. A jeśli pozwany nie odbiera pism, to SĄD sprawdza w dostępnych bazach danych. Mądralo.
odpowiedź
User
tgg
Brawo Krycha ! Prosimy o bis !!!
odpowiedź
User
Gracjan
Ale ona jest paskudna.
Photoshopem nawet nie da się tego poprawić?
Bleeeee...
Kijem by tego nie tknął.


Wiesz, kobieta ma już swój wiek. Więc wystarczyło napisać, że po prostu byś nie tknął.
odpowiedź