SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Lis wraca do piątkowej dyskusji publicystów w TOK FM, program w Onecie wznowi 16 marca

W piątek rano Tomasz Lis po 2,5 miesiącu przerwy znów wziął udział w porannej dyskusji publicystów w Radiu TOK FM (Agora). Dziennikarz zniknął z audycji i przestał prowadzić swój program w Onecie wskutek poważnych problemów zdrowotnych. Swój program publicystyczny w Onecie Tomasz Lis wznowi 16 marca.

Swój udział w piątkowym paśmie publicystycznym, emitowanym w TOK FM w godz. 8-9, Tomasz Lis potwierdził w czwartek wieczorem. Innymi stałymi gośćmi piątkowych wydań programu są Wiesław Władyka z „Polityki” i Tomasz Wołek. Prowadzącym jest Jacek Żakowski z „Polityki”.

Publicyści dyskutują w tym gronie w piątki nieprzerwanie od wiosny 2003 roku.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Radio TOK FM miało 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,1 proc. rok wcześniej.

„Byłem prawie po drugiej stronie, nie mówię tak wyraźnie”

Spytany na początku piątkowej audycji o to, jak się czuje, Tomasz Lis stwierdził: „Lepiej. Dobrze, to mam nadzieję będzie, ale lepiej”.

- Były chwile, kiedy byłem prawie po drugiej stronie, a chciałem państwa uspokoić - nie chodzi mi o PiS - zaznaczył. - Przepraszam, że nie mówię tak wyraźnie, jak mówiłem - to mi jeszcze zabierze sporo czasu, ciężko nad tym pracuję. Ale i tak jest postęp, bo 2,5 miesiąca temu nie mówiłem w ogóle - dodał Lis.

Tomasz Lis od końcówki lutego 2016 roku prowadzi w poniedziałki swój autorski program publicystyczny, emitowany na Onecie i Newsweek.pl. Można go oglądać o godz. 15.

Dziennikarz przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że program wróci do emisji 16 marca.

Tomasz Lis kilka tygodni w szpitalu, teraz rehabilitacja

W połowie grudnia Tomasz Lis we wtorek trafił na oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie (pojechał do tego miasta, żeby przeprowadzić wywiad). Według lokalnych serwisó dziennikarz poczuł się źle. Przedstawiciele szpitala oficjalnie nie ujawniali żadnych informacji na ten temat, tłumacząc to przepisami o ochronie danych osobowych.

Kilka dni później Tomasz Lis krótką informację dotyczącą swojego stanu zdrowia skierował do uczestników niedzielnej gali wręczenia Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wiadomość odczytał Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka”.

- Czasem złowrogi podmuch niespodziewanie i dosłownie zwala nas z nóg i w kilka sekund demoluje nam życie. Coś takiego przytrafiło mi się we wtorek pod Olsztynem. W takich sytuacjach najważniejsze jest to jak na nie reagujemy - stwierdził Tomasz Lis. - Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was, tak szybko jak się da - dodał.

22 grudnia Tomasz Lis zamieścił swoje zdjęcie na szpitalnym łóżku. - Życzę Wam, żebyście zawsze byli nad, a nie po wozem, a będąc „pod” pamiętali, że to cześć życia i że zwykle, z czasem, można się wygrzebać - stwierdził. Natomiast pod koniec stycznia podziękował „lekarzom, rehabilitantom i paniom pielęgniarkom z Oddziału Rehabilitacji IPiN w Warszawie”. - Dzięki którym w życzliwej atmosferze stosunkowo szybko doszedłem do siebie, stanąłem na nogi i niemal wróciłem do dawnej formy - zaznaczył.

Mimo problemów zdrowotnych Tomasz Lis nieprzerwanie pisał w ostatnich tygodniach wstępniaki w „Newsweek Polska”.

Tomasz Lis redaktorem naczelnym tego tygodnika jest od wiosny 2012 roku, a swój program w Onecie zaczął prowadzić w lutym 2016 roku. Jest współwłaścicielem spółki wydającej serwisy Grupy naTemat.pl.

Wcześniej Lis przez prawie dwa lata był naczelnym „Wprost”, w latach 2008-2016 prowadził program w TVP2, był szefem „Wydarzeń” Polsatu, szefem i głównym prowadzącym „Faktów” TVN oraz reporterem i korespondentem TVP w USA.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis wraca do piątkowej dyskusji publicystów w TOK FM, program w Onecie wznowi 16 marca

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
dużo zdrowia Panie Tomku!!!
odpowiedź
User
haha
To on jeszcze dycha? xD
odpowiedź
User
czytelnik
BRAWO, Panie Redaktorze ! Wszyscy w domu trzymamy za Pana kciuki !
odpowiedź