SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bracia Sekielscy zebrali już 650 tys. zł na trzeci film o pedofilii w Kościele

Ponad 650 tys. zł zebrali Tomasz i Marek Sekielscy na trzeci film o pedofilii w Kościele katolickim. To ponad połowa tego, czego potrzebują, aby powstał dokument. Bracia Sekielscy kończą też pracę nad filmem "Zabawa w chowanego" i niedługo ogłoszą datę jego premiery.

Tomasz Sekielski w koszulce z grafiką promującą film „Tylko nie mów nikomu” Article

Zbiórka na film w serwisie crowfundingowym Patronite podzielona jest na pięć etapów, celem każdego z nich jest osiągnięcie 200 tys. Na stronie można śledzić, ile pieniędzy brakuje braciom Sekielskim do zakończenia prac nad filmem.

- Zakończył się trzeci etap zbiórki, zebraliśmy już ponad 600 tys. z planowanego miliona złotych - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Sekielski.

Pieniądze z trzeciego etapu zbiórki mają być przeznaczone na badanie zagranicznych wątków pedofilii w Kościele. - Tym filmem zadajemy też pytanie o ewentualną rolę Jana Pawła II w ukrywaniu przypadków kościelnej pedofilii na świecie i w Polsce - dodaje Marek Sielski.

W mijającym tygodniu zaczęła się zbiórka w ramach czwartego etapu, licznik wynosi już ponad 50 tys. zł, co z wcześniejszymi 600 tys. zł daje ponad 650 tys. zł.

Niedługo premiera "Zabawy w chowanego"

Jak wyjaśniają bracia Sekielscy, duża cześć filmu będzie realizowana daleko od Polski, m.in. w Bostonie, Meksyku i Dominikanie, gdzie doszło do skandali pedofilskich z udziałem duchownych. W każdej lokalizacji filmowcy chcą spędzić minimum tydzień.

Na finiszu jest już film "Zabawa w chowanego", drugi dokument poświęcony pedofilii. - Kończymy montaż "Zabawy w chowanego". Wkrótce  podamy datę premiery - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sekielski, współtwórca dokumentu.

- Równolegle jednak śledzimy wątki poruszane w filmie. W ubiegłym tygodniu mieliśmy jeszcze zdjęcia, bo pewne historie wciąż się dzieją - dodaje Marek Sekielski.

Cisza wokół filmu o SKOK-ach

Jak mówią bracia Sekielscy, nie jest jeszcze znana data premiery filmu. Wcześniej była wstępnie zapowiadana na koniec lutego tego roku.

Tomasz i Marek Sekielscy szykują też dokument o SKOK-ach, ale na razie nie chcą zdradzić, kiedy go zobaczymy.

- Ze względu na specyfikę produkcji, zdecydowaliśmy się na razie nie dyskutować publicznie o filmie o SKOK-ach. Pracujemy nad nim i jak tyle będziemy gotowi do publikacji, zrobimy to - mówi Marek Sekielski.

"Tylko nie mów nikomu" z nagrodami

Film dokumentalny „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele katolickim, którego premiera odbyła się 11 maja ubiegłego roku, zanotował na YouTubie ponad 23 mln odtworzeń. Przy materiale zamieszczono 73,7 tys. komentarzy, 451 tys. razy kliknięto „łapkę w górę” i 23 tys. razy „łapkę w dół”. Film zaraz po premierze wywołał dużą dyskusję społeczno-polityczną. Tomasz i Marek Sekielscy otrzymali za niego szereg nagród dziennikarskich, m.in. Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, jako pierwsi Polacy znaleźli się na prestiżowej liście „Bloomberg 50”.

Na początku lutego Polska Akademia Filmowa ogłosiła, że w jednej z piętnastu kategorii nominację do Orłów - Polskich Nagród Filmowych otrzymał film braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”. Transmisję z gali „Orłów” będzie można oglądać w Canal+, nagrody zostaną wręczone 2 marca 2020 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bracia Sekielscy zebrali już 650 tys. zł na trzeci film o pedofilii w Kościele

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ariadna
Ta koszulka, którą Tomasz Sekielski tak dumnie prezentuje, jest dobitnym dowodem na to, że nie chodzi o cele wyższe, chodzi o łatwe źródło utrzymania.
I udało się.
106 8
odpowiedź
User
Zaciekawiona
Czemu zatem często słyszy się narzekanie, że wszystko drożeje i brak pieniędzy?
8 4
odpowiedź
User
Sylwia
Czy film o skokach też będzie miał sequel i jeszcze jeden sequel? A co z trylogią o suszy? Kiedy trzecia część i czy w ogóle?
10 4
odpowiedź
User
Pdk
Będzie trzecia, czwarta i dziesiąta cześć. Niezłe źródło utrzymania sobie znaleźli, nie ma co.
7 4
odpowiedź
User
Tabita
Patrzcie, film miał być na początku jesieni .... a niespodzianka, jeszcze go nie ma! Ostatnio trafiłam na felieton, gdzie jest mowa o braciach Sekielskich, niespodziewałam się czegoś takiego. Przecież właśnie te osoby, powinny stać za nim murem. O to cytat "Osobiście nie jestem fanką braci Sekielskich. Po ich pierwszym filmie „Tylko nie mów nikomu” doznałam poważnego załamania. Powodem nie było ukazanie rzeczywistości, która jest mi znana, lecz niewidoczna dla większości odbiorców sugestia, że wszystkie przypadki są tak drastyczne i tak źle załatwiane, jak te przedstawione w filmie.
Cieszyłam się, że podjęli ten temat. Jednak należało także wskazać na istnienie przypadków, w których był tylko jeden incydent. Byłoby ważne dla tych pokrzywdzonych, aby nie doszło u nich do wzmocnienia poczucia winy, a nawet do wątpienia, czy w ogóle padły ofiarą przestępstwa. Piszę o tym, bo znam taką reakcję pewnej osoby po obejrzeniu filmu." https://pl.aleteia.org/2020/02/03/jeste ... _ho1wJ28vo
2 0
odpowiedź