SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Pietraszak naczelnym „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości Dziennika Toruńskiego”

Od środy 1 kwietnia Tomasz Pietraszak został redaktorem naczelnym trzech tytułów Polska Press Grupy, ukazujących się w województwie kujawsko-pomorskim: „Gazety Pomorskiej”, Expressu Bydgoskiego” i „Nowości Dziennika Toruńskiego”.

Tomasz Pietraszak Article

Pietraszak zastąpi na stanowisku szefa dwie osoby: w „Gazecie Pomorskiej” tragicznie zmarłego pod koniec lutego Wojciecha Potockiego, zaś w „Expressie” i „Nowościach” odchodzącego z firmy wieloletniego redaktora naczelnego tych tytułów, Artura Szczepańskiego.

Szczepański, który zakładał „Express Bydgoski” i szefował mu ostatnie 20 lat, żegna się z firmą - jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się - po tym, gdy przygotował podlegające mu redakcje do zmian w wydawaniu, polegających na postawieniu na wydania elektroniczne. - 40 lat bycia dziennikarzem, 30 lat w „Expressie”, 17 lat w „Nowościach” jako naczelny to moim zdaniem wystarczy - mówi nam Artur Szczepański. Zapowiada, że zajmie się teraz aktywnościami niezwiązanymi z mediami, m.in. zamierza napisać książkę.

Tomasz Pietraszak w Polska Press Grupie od 4 lat

Od 1 kwietnia 2020 r. redaktorem naczelnym „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości Dziennika Toruńskiego” będzie Tomasz Pietraszak. Dotychczas pełnił on obowiązki redaktora naczelnego „Gazety Pomorskiej” oraz był zastępcą redaktora naczelnego ds. multimediów w „Expressie” i „Nowościach”.

Pietraszak z Polska Press związany jest od czterech lat, wcześniej (w latach 2009-2016) kierował bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej. Między 1993 a 1995 rokiem był reporterem w bydgoskiej „Gazecie Wyborczej”, zaś od 1995 r. związany był z TVP. Był m.in. reporterem regionalnego programu informacyjnego, autorem programu “Puls gospodarki”, wydawcą lokalnego programu informacyjnego TVP3 Bydgoszcz - “Zbliżenia”.

W latach 2003-2007 koordynował bydgoski oddział TAI był też kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info. - Do tej pory w Polska Press odpowiadał m.in. za obszar rozwoju produktów online i wideo w bydgoskim oddziale. Portale, którymi kieruje - Pomorska.pl, Expressbydgoski.pl, Nowosci.com.pl oraz kujawsko-pomorskie Naszemiasto.pl w ciągu ostatnich dwóch lat zanotowały ponad 200-procentowy wzrost liczby odsłon - informuje portal Wirtualnemedia.pl Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa wydawcy.

Z danych Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP” wynika, że w styczniu br. „Gazeta Pomorska” notowała średnią sprzedaż na poziomie 24 625 egz. (po spadku rok do roku o 6,99 proc.), „Nowości Dziennik Toruński” - 6 917 egz. (spadek o 10,61 proc.), zaś „Express Bydgoski” sprzedawał średnio 6 058 egz. (spadek o 8,86 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Pietraszak naczelnym „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości Dziennika Toruńskiego”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Slawomir
Jak go pamiętam był dobrym, normalnym szefem. Wymagającym ale sprawiedliwym. Powodzenia Tomasz!
3 3
odpowiedź
User
Boli
Oni są tacy leniwi że w obu gazetach wstawiaja te same artykuły, nawet taki sam układ stron.
7 0
odpowiedź
User
KK
No wlasnie po co im 2 gazety?
5 0
odpowiedź