SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mocne wejście Tomasza Pietraszaka do TVP3 Bydgoszcz. Dziewięć osób zniknęło z anteny

Dziewięciu dziennikarzy TVP3 Bydgoszcz zostało zwolnionych z obowiązku świadczenia pracy. To efekt decyzji Tomasza Pietraszaka, który od kilku dni kieruje tym ośrodkiem Telewizji Polskiej. 

Jarosław Lewandowski/ screen: YT TVP3 BydgoszczJarosław Lewandowski/ screen: YT TVP3 Bydgoszcz

Po tym jak 27 grudnia minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową, obowiązki szefa TVP3 Bydgoszcz przestał pełnić Michał Rybicki (był też p.o. dyrektora TVP3 Gdańsk, jest na zwolnieniu lekarskim). Dyrektorem został przed wyborami w 2019 r. Na kierownika informacji powołał Krzysztofa Osińskiego - historyka z Instytutu Pamięci Narodowej, bez dziennikarskiego doświadczenia. Taki team gwarantował dobry przepływ informacji wspierających rządy PiS.

Z początkiem roku p.o. dyrektora stacji został wieloletni dziennikarz TVP3 Bydgoszcz Michał Adamski, ale wiadomo było, że jest tylko na tym stanowisku tymczasowo, więc decyzji kadrowych nie podejmował. 1 lutego Adamskiego zastąpił Tomasz Pietraszak, dziennikarz i redaktor z wieloletnim doświadczeniem. Ze stacją związany był od 1995 r. W latach 2009 – 2016 – kierował nią, po przejęciu władzy przez PiS został zwolniony.

Po jego odejściu, z czasem, bydgoski ośrodek stał się jednym z bardziej upolitycznionych wśród 17 regionalnych stacji. Siłę oddziaływania propagandy wzmacniali dziennikarze, którzy pracę w stacji rozpoczęli jeszcze przed rządami PiS. 

Tomasz Pietraszak wprowadza zmiany w TVP3 Bydgoszcz

W drugim dniu pracy Pietraszak spotkał się z pracownikami podczas zebrania, na którym ogłosił powrót do standardów dziennikarstwa. Później zdecydował o zwolnieniu ze świadczenia pracy dziewięć osób. Z anteny zniknęli etatowcy: Małgorzata Rogatty, Anna Trzcińska, Mariusz Kluszczyński, Anna Stasiewicz-Mąka, Mateusz Antczak i Jarosław Lewandowski oraz współpracujący na zasadach B2B: Jagoda Rogatty, Grażyna Rakowicz, i Iwona Komisarek.

- Każdy podejmuje decyzję, za które odpowiada. Praca dziennikarza wymaga trzymania się reguł, których nie należy naruszać - wyjaśnił i potwierdził informacje o zmianach w stacji dyrektor Tomasz Pietraszak w rozmowie z Wyborcza.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Michał Rybicki p.o. dyrektora TVP3 Gdańsk. Pozostaje szefem ośrodka w Bydgoszczy

Małgorzata Rogatty, Jagoda Rogatty, Mariusz Kluszczyński, Anna Trzcińska i Jarosław Lewandowski związani byli z codziennym programem informacyjnym „Zbliżenia”. Jarosław Lewandowski od 1997 r. jako funkcje prezenter, redaktor i wydawca. Dla ogólnopolskiej anteny TVP relacjonował misję polskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie. Był też wydawcą i prezenterem w TVP Info. W 2016 r. awansowała też Małgorzata Rogatty, została wydawczynią serwisu TVP1.

Po odsunięciu dziennikarzy od anteny w TVP3 Bydgoszcz zawieszone są niemal wszystkie programy publicystyczne. Została tylko „Rozmowa dnia” - informuje Wyborcza.pl.

Z Tomaszem Pietraszakiem nie udało nam się skontaktować telefonicznie, przesłaliśmy maila, czekamy na odpowiedź.

Dołącz do dyskusji: Mocne wejście Tomasza Pietraszaka do TVP3 Bydgoszcz. Dziewięć osób zniknęło z anteny

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Tak. Tomek trzyma się reguł. Teraz zamiast trzech Dawidziaków, trzech Rogatych, dwóch Komisarkow będzie tam pracować 8 Pietraszakow. O to tylko chodzi. Rodzina na swoim zawsze obowiązywała. A Daria już awansowała, czy poczeka neodyrektor z tą decyzją do jutra? Teraz K...a Znow .My. Pietraszak był nadzorca PO już osiem lat temu. Jak zawiadowal ośrodkiem, jakie były materiały w Zblizeniach- wszyscy pamiętają. O regułach to on w dziennikarstwie pojęcia nie ma. Bo ich nigdy nie stosował. Nawet jako reporter. Oj, Tomcio. Ty to jesteś Pinokio.
odpowiedź
User
Kinga
Tymczasem w Katowicach były dyrektor z PiS skutecznie przeforsował kandydaturę Rafała Kurowskiego na dyrektora - można? Można!
odpowiedź
User
K
Mocne? Zapewne. Ale czy mądre. Tabloidiwy język to za mało. Nawet rodem z Wirtualnej Polski. No ale czego się można spodziewać po...
odpowiedź