SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Raczek dołączy do radia "Nowy Świat"

Do zespołu radia internetowego „Nowy Świat” dołączy Tomasz Raczek, będzie prowadzić audycję o tematyce filmowej. Nowym pomysłem będzie także program "Mistrzowie grają w Nowym Świecie", w której m.in. Michał Rusinek czy Dorota Segda przygotują jednorazowo playlistę muzyczną.

Article

W połowie kwietnia ogłoszono start inicjatywy stworzenia radia internetowego „Nowy Świat”, którego redaktor naczelną będzie Magdalena Jethon. Do tej pory zebrano na uruchomienie rozgłośni już niemal pół miliona złotych, a do zespołu dołączają kolejne osoby.

W „Nowym Świecie” ma pojawić się m.in. Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Mann, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk czy Kuba Badach. Spoza PR III miałaby się pojawić: Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres czy Krzysztof Łuszczewski, a swoje wsparcie mieli zadeklarować też Wojciech Malajkat czy Krystyna Kofta.

Niedawno ogłoszono, że do grona przyszłych prowadzących dołączyli: Zbigniew Zamachowski, który poprowadzi audycję o tematyce filmowej; Adriana Bąkowska - wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Lizbonie; Jan Emil Młynarski, który w połowie marca zrezygnował z prowadzenia „Dancing, salon, ulica” i odszedł z PR III; oraz Tomasz Ławnicki - przez 13 lat związany z Trójką (obecnie w NaTemat.pl, nadal będzie pracować w redakcji po dołączeniu do radia).

Cały zespół ma składać się częściowo z osób, które odeszły lub w ostatnich latach zostały wyrzucone z Programu III Polskiego Radia. Magdalena Jethon w rozmowie z nami dodała, że nie wyklucza, że w szeregach rozgłośni zagoszczą też osoby, które obecnie pracują w Trójce. Z naturalnych względów na razie nie może ujawnić ich nazwisk.

Z kolei w ostatnich dniach „Nowy Świat” poinformował o dołączeniu do zespołu Tomasza Raczka, który będzie miał własną audycję filmową. Na co dzień prowadzi swój kanał na YouTube z wideorecenzjami najnowszych filmów i seriali, wcześniej współpracował też z internetowym Halo.Radiem. Od lat jako krytyk filmowy zajmuje się recenzjami ze świata kina i telewizji, był m.in. redaktorem naczelny „Playboya”, „Voyage”, wprowadzał na rynek miesięcznik „Gala”, a obecnie jest szefem „Magazynu Filmowego”, prowadzi też własne wydawnictwo Instytut Wydawniczy Latarnik.

Dodatkowo nowym pomysłem ma być program "Mistrzowie grają w Nowym Świecie", w którym m.in. Michał Rusinek i Dorota Segda przygotują jednorazowo dwugodzinną audycję muzyczną. Kolejne nazwiska osób, które wezmą w niej udział mają być ujawniane w najbliższych dniach.

Start prawdopodobnie w czerwcu

Magdalena Jethon, była szefowa Trójki w latach 2009 i 2010-2016, która ma być redaktor naczelną nowej rozgłośni (jest też jedną z twórców projektu) informowała portal Wirtualnemedia.pl, że w maju zespół ma kupić niezbędny sprzęt, znaleźć lokal, a w czerwcu rozpocząć nadawanie. Na razie odpowiada, że jest zbyt wcześnie na wskazywanie, kiedy dokładnie „Nowy Świat” wystartuje.

W ramówce mają znaleźć się audycje autorskie, muzyczne, pasma magazynowe. Radio będzie miało profil słowno-muzyczny, program będzie zawierać audycje publicystyczne, kulturalne, społeczne, polityczne. - Nowością będzie fakt, że o polityce nie będą mówili politycy, tylko eksperci. Oczywiście zawsze będą zapraszane dwie strony konfliktu, ale rozmówcy będą znać się na danym temacie - w żadnym wypadku nie pojawi się w studiu polityk - mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Jethon. Jak wynika z naszych informacji, finansowanie radia "Nowy Świat" ma opierać się tylko o crowdfunding. Reklamy mają być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy wpłaty od patronów nie będą utrzymywać się na wystarczającym poziomie, pozwalającym sfinansować projekt w całości. Zakładana suma to 250 tys. złotych miesięcznie.

„Nowy Świat” utworzyła spółka „Ratujmy Trójkę” - prezesem zarządu jest Piotr Jedliński, a członkami Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są: Jan Chojnacki, Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek dołączy do radia "Nowy Świat"

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
mocna ekipa
odpowiedź
User
qwert
Kolejny twór dla dinozaurów, tym razem radiowych. Trójki prawie nikt nie słucha to nagle będą tego słuchali?
odpowiedź
User
Bubasz
Kolejny twór dla dinozaurów, tym razem radiowych. Trójki prawie nikt nie słucha to nagle będą tego słuchali?

Nikt teraz trójki nie słucha, bo już nie ma czego. A tak swoją drogą to dinozaury radiowe nie mają prawa słuchać swojego radia?
odpowiedź