SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Raczek uruchomił kanał youtube’owy, szykuje też audycję radiową

Dziennikarz Tomasz Raczek, specjalizujący się w tematyce filmowej, ruszył ze swoim kanałem na YouTube. Finalizuje też prace nad własnym programem w radiu, które miałoby się utrzymywać z wpłat internautów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Moje obecne aktywności biorą się stąd, że nie mieszczę się już w schematach mediów publicznych czy prywatnych - mówi nam dziennikarz.

Kanał na YouTube, zatytułowany „Tomasz Raczek”, działa od kilku dni i składa się z czterech formatów: wideorecenzji z filmów, które obejrzał krytyk, „Ekranu osob!stego” (czyli wspomnień dziennikarza), „Kinoterapii” (programu przeniesionego do netu z radia TOK FM) i cyklu Q&A.

- „Ekran osob!sty” to rodzaj zapisków do nowej książki autobiograficznej, którą właśnie piszę i która ukaże się w moim wydawnictwie - mówi  portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Raczek. Youtube’owym kanałem dziennikarza zarządza firma Video Brothers, znana m.in. z pracy z Tomaszem i Markiem Sekielskimi.

- W filmach, które umieszczam w internecie, zawarte są wprawdzie reklamy, ale nie liczę na razie na duże zyski z tego tytułu. Nie muszę się z tego utrzymywać, mam swoje wydawnictwo i szereg innych aktywności - dodaje Raczek. Jak wyjaśnia, otwarcie kanału na YouTube wiązało się z tym, że przestał się mieścić w ramach konwencjonalnych mediów.

- Czuję, że mam ogromny potencjał: potencjał medialnego doświadczenia. A przy tym przestałem się mieścić w formatach jakichkolwiek telewizji. Nie pasuję do telewizji publicznej, ani do komercyjnej. Postanowiłem więc uruchomić coś swojego, i teraz czuję się, jakbym miał własną telewizję, własny medialny koncept, w którym mogę umieścić wszystkie formy aktywności, jakie mi tylko przyjdą do głowy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Raczek.

 

Jak się dowiadujemy, jeszcze latem ma ruszyć kolejny internetowy projekt dziennikarza: własne pasmo w radiu, utrzymywanym z wpłat internautów. - Muszę zdradzić, że rozmowy na ten temat są już finalizowane, mam konkretną stację na oku - wyjaśnia dziennikarz.

Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, dziennikarzem i publicystą, byłym redaktorem naczelnym pism „Playboy”, „Film” i „Voyage”. Pełnił także funkcję szefa TVP2 i nFilm HD. W 2016 roku stacji” TVP Regionalna zakończyła emisję programu „Kultowe rozmowy”,  który prowadził na zmianę z Katarzyną Marcysiak.

Raczek z tradycyjnych mediów zniknął ostatecznie jesienią ub.r., gdy radio TOK FM zrezygnowało z wieczornego pasma „Salon Radia TOK FM”. W tym cyklu w środy emitowany był „Szczerotok” jego autorstwa.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek uruchomił kanał youtube’owy, szykuje też audycję radiową

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Mówi
Rezygnacja tok fm z wieczornego pasma (Raczek, Solska, Orliński...) na rzecz godzinnej blablaniny to najgorsza decyzja programowa w historii tej stacji.
odpowiedź
User
MPR
Świetny pomysł! Tomasz Raczek na pewno nie wyczerpał swojego potencjału i ma skąd czerpać tematy i zapraszać ciekawych i mądrych rozmówców. Trzymamy kciuki!
odpowiedź
User
marysia
Powodzenia Panie Tomku, szacunek
odpowiedź