SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Raczek uruchomił kanał youtube’owy, szykuje też audycję radiową

Dziennikarz Tomasz Raczek, specjalizujący się w tematyce filmowej, ruszył ze swoim kanałem na YouTube. Finalizuje też prace nad własnym programem w radiu, które miałoby się utrzymywać z wpłat internautów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Moje obecne aktywności biorą się stąd, że nie mieszczę się już w schematach mediów publicznych czy prywatnych - mówi nam dziennikarz.

Kanał na YouTube, zatytułowany „Tomasz Raczek”, działa od kilku dni i składa się z czterech formatów: wideorecenzji z filmów, które obejrzał krytyk, „Ekranu osob!stego” (czyli wspomnień dziennikarza), „Kinoterapii” (programu przeniesionego do netu z radia TOK FM) i cyklu Q&A.

- „Ekran osob!sty” to rodzaj zapisków do nowej książki autobiograficznej, którą właśnie piszę i która ukaże się w moim wydawnictwie - mówi  portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Raczek. Youtube’owym kanałem dziennikarza zarządza firma Video Brothers, znana m.in. z pracy z Tomaszem i Markiem Sekielskimi.

- W filmach, które umieszczam w internecie, zawarte są wprawdzie reklamy, ale nie liczę na razie na duże zyski z tego tytułu. Nie muszę się z tego utrzymywać, mam swoje wydawnictwo i szereg innych aktywności - dodaje Raczek. Jak wyjaśnia, otwarcie kanału na YouTube wiązało się z tym, że przestał się mieścić w ramach konwencjonalnych mediów.

- Czuję, że mam ogromny potencjał: potencjał medialnego doświadczenia. A przy tym przestałem się mieścić w formatach jakichkolwiek telewizji. Nie pasuję do telewizji publicznej, ani do komercyjnej. Postanowiłem więc uruchomić coś swojego, i teraz czuję się, jakbym miał własną telewizję, własny medialny koncept, w którym mogę umieścić wszystkie formy aktywności, jakie mi tylko przyjdą do głowy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Raczek.

 

Jak się dowiadujemy, jeszcze latem ma ruszyć kolejny internetowy projekt dziennikarza: własne pasmo w radiu, utrzymywanym z wpłat internautów. - Muszę zdradzić, że rozmowy na ten temat są już finalizowane, mam konkretną stację na oku - wyjaśnia dziennikarz.

Tomasz Raczek jest krytykiem filmowym, dziennikarzem i publicystą, byłym redaktorem naczelnym pism „Playboy”, „Film” i „Voyage”. Pełnił także funkcję szefa TVP2 i nFilm HD. W 2016 roku stacji” TVP Regionalna zakończyła emisję programu „Kultowe rozmowy”,  który prowadził na zmianę z Katarzyną Marcysiak.

Raczek z tradycyjnych mediów zniknął ostatecznie jesienią ub.r., gdy radio TOK FM zrezygnowało z wieczornego pasma „Salon Radia TOK FM”. W tym cyklu w środy emitowany był „Szczerotok” jego autorstwa.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Raczek uruchomił kanał youtube’owy, szykuje też audycję radiową

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Mówi
Rezygnacja tok fm z wieczornego pasma (Raczek, Solska, Orliński...) na rzecz godzinnej blablaniny to najgorsza decyzja programowa w historii tej stacji.
odpowiedź
User
MPR
Świetny pomysł! Tomasz Raczek na pewno nie wyczerpał swojego potencjału i ma skąd czerpać tematy i zapraszać ciekawych i mądrych rozmówców. Trzymamy kciuki!
odpowiedź
User
marysia
Powodzenia Panie Tomku, szacunek
odpowiedź