SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz przeprasza Janusza Korwina-Mikke za słowa o nazizmie i Hitlerze

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz zamieścił przeprosiny za swoją wypowiedź z kwietnia 2019 roku w Radiu Wnet o pośle Januszu Korwina-Mikke.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes Telewizji RepublikaArticle

Przeprosiny opublikowano w serwisie internetowym Radia Wnet. - Tomasz Sakiewicz przeprasza Janusza Korwina-Mikke za obraźliwą wypowiedź podczas audycji radiowej „Poranek w radiu w net” publikowanej w radiu „wnet.fm” w dniu 17 kwietnia 2019 roku, w której sposób nieuprawniony przypisał Januszowi Korwin-Mikke poglądy takiej jak: „popieranie nazizmu czy obrona Hitlera” - czytamy w komunikacie.

Sakiewicz o Korwinie-Mikke i innych politykach Konfederacji mówił 17 kwietnia w rozmowie w porannym paśmie prowadzonej przez Krzysztofa Skowrońskiego. - Każdy ma prawo istnieć na scenie politycznej i każdy ma prawo walczyć o głosy, natomiast to że oni nawiązują do najbardziej szkodliwych dla Polski haseł, takich jak wyrzucenie wojsk amerykańskich, popieranie nazizmu czy obrona Hitlera, to trudno sobie wyobrazić co może Polsce dzisiaj większe szkody przynieść. I oni nazywają się narodowcami? - powiedział naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Jakim prawem nawiązują do tej ideologii? Żaden polski narodowiec nie ma prawa bronić Adolfa Hitlera, socjalisty który napadł na Polskę i wymordował miliony Polaków - dodał.

Sakiewicz krytycznie o Konfederacji wyraził się również w felietonie w „Gazecie Polskiej” zatytułowanym „Narodowcy w służbie lewactwa. Postmoczarowcy szansą powrotu dla PO-PSL-SLD”.

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że Sakiewicz zostanie pozwany za ten wypowiedzi. - Nie ma prawa mówić rzeczy nieprawdziwych - podkreślił.

O publikacji skierowanych do niego przeprosin Korwin-Mikke poinformował w poniedziałek na Twitterze. - Będziemy pozywali tych, co nie wycofają fałszywek opartych o pomówienia p. Sakiewicza - zapowiedział.

Według badania Radio Track w drugiej połowie ub.r. Radio Wnet miało 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności w Warszawie, wobec 0,6 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz przeprasza Janusza Korwina-Mikke za słowa o nazizmie i Hitlerze

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ok boomer
Sakiewicz tylko sam siebie traktuje poważnie
odpowiedź
User
YKK
Przeprosiny przeprosinami, ale z powodu tych dziesięciu tysięcy to Jabba przez kilka nocy oka nie zmruży :)
odpowiedź
User
Jola
ten Sakiewicz to wiecznie jest w tej tvp pis .Czy oni nie maja tam innych publicystów.
odpowiedź