SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma braci Sekielskich ze stratą. Mniej przychodów z Patronite

Spółka Kombinat Medialny należąca do Tomasza i Marka Sekielskich w ub.r. osiągnęła wzrost wpływów z reklam, natomiast zmalały jej przychody ze zbiórki na Patronite. Wydała sporo więcej, rok zakończyła z 58,6 tys. zł straty.

Marek Siekielski, Tomasz SiekielskiArticle

Przychody sprzedażowe Kombinatu Medialnego poszły w górę z 55,7 do 178,3 tys. zł. Firma zarabia przede wszystkim z reklam emitowanych na kanale youtube’owym braci Sekielskich. Kanał ma obecnie 408 tys. subskrybentów, a opublikowane tam ponad 300 materiałów zanotowało w sumie 62 mln odtworzeń.

Zdecydowanie najpopularniejsze są dwa filmy dokumentalne o pedofilii w Kościele: opublikowane w maju 2019 roku „Tylko nie mów nikomu” obejrzano 24 mln razy, a wypuszczoną rok później „Zabawę w chowanego” - 8,2 mln razy.

Sekielscy ze studiem, bez nowego dokumentu

Od początku ub.r. na kanale pojawiają się regularnie odcinki programów publicystycznych i społecznych, które realizowane są w studiu przygotowanym dzięki środkom ze zbiórki na Patronite. Tylko część z nich prowadzą bracia Sekielscy (m.in. „Sekielski Sunday Night Live”, „Sekielski o nałogach”, „Sekielski online”), gospodarzami pozostałych są inni dziennikarze, m.in. Małgorzata Serafin, Artur Nowak czy Justyna Dżbik-Kluge.

Parę odcinków osiągnęło milionową oglądalność, np. wywiad z Tomaszem Piątkiem o ojcu Rydzyku (2,4 mln) i z Krystyną Kurczab-Redlich o Putinie (1,8 mln).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na kanale nadal nie pojawił się natomiast nowy film dokumentalny braci Sekielskich. W lutym br. opublikowano zwiastun dokumentu „Korzenie zła” o aferach SKOK, zapowiadając, że cały film będzie miał premierę w maju (konkretnej daty nie wskazano). Na razie go nie zamieszczono, nie podano też nowego terminu premiery.

W ostatnich latach braci Sekielscy przygotowywali też dokument o działaniach Jana Pawła II wobec przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych. Zdjęcia są realizowane w różnych miejscach na świecie, co po wybuchu epidemii jest dużo trudniejsze.

Mniej z Patronite’a

Pozostałe przychody operacyjne Kombinatu Medialnego zmalały z 868,3 do 616,2 tys. zł. To przede wszystkim środki ze zbiórki na Patronite i darowizn wpłacanych bezpośrednio na rachunek firmy.

Na Patronite Sekielscy zebrali jak dotąd 3,12 mln zł, obecnie 1,5 tys. użytkowników przekazuje co miesiąc 36,3 tys. zł. Na początku ub.r. stałych patronów było 1,8 tys., a suma comiesięcznych wpłat wynosiła ok. 55 tys. zł.

Natomiast koszty operacyjne firmy poszły w górę z 723,4 do 825,4 tys. zł. Wydatki na usługi obce wzrosły z 238,2 do 446,1 tys. zł, a pozostałe koszty operacyjne - z 1,74 zł do 27,7 tys. zł.

Nakłady na wynagrodzenia zmalały z 427,3 do 325,4 tys. zł, a na zużycie materiałów i energii - z 50,9 do 41,4 tys. zł.

Rentowność spółki pogorszyła się o ok. 250 tys. zł. Wynik operacyjny poszedł w dół z 200,6 tys. zł zysku do 58,6 tys. zł straty, a wynik netto - ze 181,4 tys. zł zysku też do 58,6 tys. zł straty.

Tomasz Sekielski naczelnym „Newsweeka”

Od początku lipca Tomasz Sekielski jest redaktorem naczelnym „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska), zastąpił na tym stanowisku Tomasza Lisa. Ogłoszono to na początku czerwca.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pierwszy-numer-newsweek-tomasz-sekielski-plany-oceny-komentarze-lista-dziennikarzy ##

Sekielski w mediach społecznościowych zapewnił, że nie oznacza to likwidacji Sekielski Brothers Studio ani wstrzymania realizacji filmów dokumentalnych. - Dla właścicieli Newsweeka było jasne, że nie chcę i nie mogę zrezygnować z projektów, które tworzymy dzięki Waszemu wsparciu. Wkrótce ogłosimy datę premiery filmu „Korzenie Zła” o aferze SKOK. Prace nad filmem o Janie Pawle II trwają. Także Wasze ulubione Sekielski Sunday Night Live będzie się ukazywało bez zmian - zapowiedział.

- Wraz z rozpoczęciem pracy w Newsweeku zrezygnuję z pobierania wynagrodzenie w Sekielski Brothers Studio, ale niezmiennie zachęcam Was do finansowego wspierania naszej działalności - dodał dziennikarz.

W Kombinacie Medialnym Tomasz Sekielski ma 70 proc. udziałów, a Marek Sekielski - 30 proc.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Firma braci Sekielskich ze stratą. Mniej przychodów z Patronite

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Ludzie oszczędzają nie wykluczając propagandy.
odpowiedź
User
Sushi
Kiedy nowy film? Jeszcze w tym roku?
odpowiedź
User
Stefan
Nie ma czasu, trzeba Njusłikiem kierować...
odpowiedź