SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sekielski uruchomił kanał na YouTube. „Chcę istnieć w przestrzeni publicznej, na zarobek na razie nie liczę”

Dziennikarz telewizyjny Tomasz Sekielski uruchomił własny kanał na YouTube. Będzie umieszczał na nim komentarze, reportaże, wywiady, ale także relacje na żywo. - Trochę zmusza mnie do tego życie, gdyż nie jestem obecnie związany z żadną telewizją, ale na razie nie myślę o swoim kanale w kategoriach zarobkowych - mówi Sekielski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Tomasz SekielskiArticle

Sekielski podkreśla, że pomysł na własny kanał na YouTube wziął się po części ze świadomości, że internet jest przyszłością, a po części dlatego, że nie jest związany z żadną stacją.

- Jestem freelancerem, a chcę jakoś istnieć w przestrzeni publicznej. Postanowiłem zatem stworzyć coś swojego w internecie. Zresztą jestem już w pewien sposób tam obecny przez Facebooka – w każdą niedzielę wieczorem, o godz. 21 rozmawiam z osobami, które mają na to ochotę. Włączają moje komentarze, ja odpowiadam na pytania - dzieje się to wszystko na żywo - mówi nam Sekielski.

Na nowo uruchomionym kanale też będą pojawiały się komentarze na tematy bieżące, dotyczące polityki i życia społecznego, czasem także sportu. - Poza tym będę zamieszczał też relacje na żywo, reportaże specjalnie przygotowane na kanał, wywiady i krótkie informacje oraz „making ofy” z planów zdjęciowych filmów dokumentalnych, nad którymi teraz pracuję - wylicza Sekielski.

Dziennikarz zaznacza, że nie ma oczekiwań co do liczby subskrybentów swojego kanału. - Nie wiem ilu ich przyciągnę, jest to dla mnie coś zupełnie nowego, odkrywam to i uczę się dopiero. Oczywiście chciałbym, żeby było ich jak najwięcej, natomiast nie stawiam sobie celu, że za rok musi to być np. milion, a jak nie, to kończę z tym. Na razie YouTube jest dla mnie formą wyżycia się zawodowego i skanalizowania aktywności zawodowej i nie myślę o nim w kategoriach zarobkowych. Żyję teraz z czego innego, a własny kanał to jest coś dodatkowego, co jednak będę traktował absolutnie poważnie - zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i regularność zamieszczania materiałów - opisuje.

Zarówno przy przygotowywaniu reportaży, jak i wywiadów, Tomasz Sekielski zamierza korzystać z pomocy profesjonalnych operatorów, natomiast komentarzami i montażem materiałów będzie zajmował się sam. - Komentarze będą pojawiały się na kanale w zależności od tego, co będzie się działo i mnie interesowało. Nie chcę się pojawiać tylko po to, żeby się pojawiać. Tak więc będą pojawiały się nieregularnie, ale dość często – nie wykluczam, że parę razy w tygodniu. Natomiast reportaże i wywiady pojawiać się mają, w założeniach, raz - dwa razy w miesiącu - zapowiada.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem z ponad 20-letnim stażem. W latach 1997-2006 był reporterem Faktów TVN, później prowadził autorskie programy, m.in. „Teraz my” i „Magazyn 24 godziny”. W 2012 roku odszedł z TVN, by na kilka lat związać się z Telewizją Polską (tworzył m.in. autorski program „Po prostu”). Od listopada 2016 roku do końca października 2017 roku w Nowa TV prowadził program „Teraz ja!”.

Teraz dla Fokus TV przygotowuje dokumentalny serial „Tomasz Sekielski. Teoria spisku”, poświęcony głośnym tajemniczym wydarzeniom z najnowszej historii Polski. Pierwszą odsłonę cykl oglądało średnio 134 tys. widzów.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sekielski uruchomił kanał na YouTube. „Chcę istnieć w przestrzeni publicznej, na zarobek na razie nie liczę”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
bardzo kumaty facet i dziennikarz z prawdziwym zawodowym zębem - a takich jest już coraz mniej w tej branży. Powodzenia Panie Seki!!!
odpowiedź
User
roj
I co ty chłopie ciekawego powiesz? No nic...
odpowiedź
User
Dc
Pan Tomek jest przesiąknięty tefaenizmem (TVNizmem), to go blokuje.
odpowiedź