SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Siemieniec w Wirtualnej Polsce jako doradca ds. rozwoju serwisów biznesowych

Tomasz Siemieniec objął funkcję doradcą ds. rozwoju serwisów biznesowych Wirtualnej Polski, wydawcy m.in. Money.pl i WP Finanse. Poprzednio przez pół roku był związany z Legią Warszawa, a wcześniej przez 23 lata pracował w „Pulsie Biznesu”.

Tomasz SiemieniecArticle

W Wirtualnej Polsce Tomasz Siemieniec będzie współpracował z zarządem przy tworzeniu i realizacji strategii rozwoju oraz budowy strategicznych partnerstw biznesowych spółki. Będzie zajmował się serwisami Money.pl i WP Finanse, jego zadaniami są wzmocnienie ich pozycji jako liderów w segmencie i budowa wizerunku najbardziej opiniotwórczych serwisów biznesowych.

Siemieniec będzie odpowiadał także za współpracę z kluczowymi partnerami, organizowanie akcji specjalnych oraz bieżącą pracę redakcji. Ponadto będzie współtworzył kapitułę nagrody Money.pl, która w tym roku zostanie przyznana po raz drugi

- Zaprosiłem Tomasza Siemieńca do współpracy w Wirtualnej Polsce, bo filarem naszej strategii jest najwyższa jakość dziennikarska. Tomek jest w świecie biznesu i mediów powszechnie szanowany za sposób i sukcesy z jakimi prowadził „Puls Biznesu”. Money.pl to inna skala, ale wyzwania, przed jakimi stoją dziennikarze i wydawcy, są wszędzie podobne. Chcę więc skorzystać z jego wielkiego doświadczenia - komentuje Tomasz Machała, redaktor naczelny i wiceprezes Wirtualna Polska Media.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Jestem bardzo zadowolony perspektywą współpracy z Wirtualną Polską. Dociera do zdecydowanie największej grupy Polaków zainteresowanych gospodarką, biznesem i ekonomią i chce umocnić tę pozycję, podnosząc jakość, profesjonalizm i atrakcyjność swoich serwisów. Właśnie te cechy były fundamentem mojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej - dodaje Tomasz Siemieniec.

- Teraz będzie to moje najważniejsze wyzwanie, ale zamierzam realizować też inne projekty doradcze, m.in. współpracę z Dariuszem Mioduskim, właścicielem i prezesem Legii Warszawa - zapowiada. W czerwcu ub.r. Siemieniec został pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju biznesu w Legii Warszawa.

Wcześniej przez 23 lata Tomasz Siemieniec pracował w „Pulsie Biznesu” wydawanym przez Bonnier Business Polska. Pełnił w redakcji różne funkcje, a od 2009 roku był redaktorem naczelny. Na tym stanowisku w marcu ub.r. zastąpił go Grzegorz Nawacki.

Zmiany w serwisach biznesowych Wirtualnej Polski

W lipcu ub.r. dyrektorem zarządzającym obszaru biznesu i finansów w Wirtualnej Polsce został Rafał Warecki, natomiast redaktorem naczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse został Sebastian Ogórek.

Poprzedni dyrektor zarządzający tego pionu Mikołaj Kunica od listopada ub.r. jest redaktorem naczelny Business Insider Polska. W styczniu do tego serwisu z Money.pl przeszli dziennikarze Jacek Frączyk i Marcin Lis.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. Money.pl w kategorii biznesowo-prawnej zanotował 6,9 mln użytkowników, 55,53 mln odsłon oraz 10 minut i 20 sekund średniego czasu korzystania przez użytkownika, a WP Finanse - 4,83 mln użytkowników, 31,85 mln odsłon oraz 9 minut i 34 sekundy przeciętnego czasu korzystania.

Tomasz Siemieniec to kolejna osoba z dużym doświadczeniem prasowym w Wirtualnej Polsce. Od listopada ub.r. redaktorem naczelnym WP SportoweFakty jest Robert Feluś, wcześniej m.in. redaktor naczelny „Faktu”.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej). Skorygowana strata EBITDA Telewizji WP zmalała o 1,02 mln zł do 5,01 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Siemieniec w Wirtualnej Polsce jako doradca ds. rozwoju serwisów biznesowych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No i super
Gratulacje Tomek!
odpowiedź
User
Henio
Co zdanie, to antonim. Strategiczne partnerstwa, budowa wizerunku. Opiniotwórcze media, współpraca z kluczowymi partnerami. Akcje specjalne, praca bieżąca. Najwyższa jakość, fundament dotychczasowej pracy. Nie wiadomo śmiać się czy płakać.
odpowiedź
User
MK
historia się powtarza, Ninka też dostała takiego wspomagacza w postaci Kubicy, teraz O. też przykryty czapeczką :P
odpowiedź