SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Snażyk na czele Fundacji Startup Poland

Prawnik Tomasz Snażyk został nowym prezesem Fundacji Startup Poland. Do końca stycznia organizacją kierowała Julia Krzysztofiak-Szopa.

Tomasz Snażyk Article

Tomasz Snażyk jako prawnik znany był jako jeden z partnerów i założycieli kancelarii SKM Legal, pracującej przy wielu z największych w regionie CEE transakcjach oraz rundach inwestycyjnych w startupach, a także przy tworzeniu i obsłudze funduszy venture capital. Snażyk zasiada m.in. w radzie nadzorczej Audioteki.

Był też jednym z inicjatorów-założycieli powołania Fundacji Startup Poland w 2013 r. Doświadczenie zawodowe gromadził w kancelarii Kerosky & Associates w San Francisco i w kancelarii Gide.

-  Przez ostatnie lata koncentrowałem się na rozwoju branży startupowej z pozycji prawnika i konsultanta. Teraz jednak widzę potrzebę przyspieszenia i nadania nowej dynamiki działaniom Fundacji. Jej Rada postanowiła wesprzeć mój plan rozwoju Startup Poland. W mojej ocenie właśnie nadszedł najlepszy czas na udrażnianie ścieżek między przedsiębiorcami, inwestorami jak i stroną publiczną, tak by wdrażać rozwiązania prostartupowe w polską gospodarkę. COVID-19 będzie premiował te ekosystemy, które zachowają zwinność i elastyczność - podkreśla Tomasz Snażyk.

Nowe inicjatywy Fundacji Startup Poland

Snażyk zapowiada nowe inicjatywy m.in. w kwestiach związanych z integracją środowisk wspierających innowacje oraz w zakresie zmian prawnych, sprzyjających rozwojowi startupów w Polsce.

- Chcemy wnieść nasze relacje z inwestorami, przedsiębiorcami jak i administracją publiczną na nowy poziom. Nie jako lobbyści, a jako gospodarze platformy dialogu środowiska startupowego m.in. ze stroną rządową. Wbrew pozorom, nie brak tu podziałów, konfliktów czy nieufności. Fundacja ma mandat do tego, by integrować środowisko i wspierać lub inicjować rozwiązania służące rozwojowi sektora innowacji w Polsce. W tym ostatnim zakresie mamy kilka projektów, które w niedługim czasie upublicznimy - zapowiada Tomasz Snażyk.

Fundacja Startup Poland funkcjonuje od 2015 r., jest pozarządową organizacją zajmującą się wspieraniem startupów, szczególnie tych działających w środowisku administracji publicznej. Startup Poland to także think tank znany m.in. z publikowania corocznych raportów na temat kondycji polskiej sceny startupowej.

Od 2016 r. prezesem fundacji była Julia Krzysztofiak-Szopa, która odeszła z tego stanowiska z końcem stycznia br.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Snażyk na czele Fundacji Startup Poland

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Apanaż
To jest dziwna fundacja.
Gdyby nie działała wcale, efekty byłyby takie same.
odpowiedź