SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz W. Michałowski za Rafała Betlejewskiego naczelnym Mediumpubliczne.pl, Natalia Gębska brand managerem

Rafał Betlejewski zrezygnował ze stanowiska redaktora naczelnego serwisu internetowego Mediumpubliczne.pl. Na zwolnioną funkcję został powołany Tomasz W. Michałowski, a brand managerem witryny została Natalia Gębska, ostatnio związana z 4Fun Media.

Tomasz W. Michałowski Article

Rafał Betlejewski zrezygnował z kierowania Mediumpubliczne.pl, żeby skupić się na pracy w telewizji. Dla TTV przygotowuje cotygodniowy program „Betlejewski. Prowokacje”. Pod koniec września wyemitowano odcinek, na potrzeby którego zorganizowano fikcyjną rekrutację do pracy, nieświadomym tego osobom proponując m.in. zajęcia upokarzające i naruszające prawo (na co większość się zgodziła).

Betlejewski jeszcze przed emisją programu przeprosił uczestników eksperymentu i opisał na Mediumpubliczne.pl najbardziej drastyczne sytuacje. Przez wielu dziennikarzy został skrytykowany za przekroczenie norm etycznych, w odpowiedzi tłumaczył, że występuje w tym programie jako performer, a nie dziennikarz.

Wśród krytykujących Betlejewskiego znaleźli się publicyści związani z Mediumpubliczne.pl, którzy z tego powodu zerwali współpracę z serwisem. Postąpili tak m.in. Paweł Sito, Monika Piątkowska, Leszek Talko, Anna Karolina Kłys, Ewa Wanat i Alicja Skrzypczak.

Rada programowa Fundacji Medium Publiczne na stanowisko redaktora naczelnego serwisu powołała Tomasza W. Michałowskiego, związanego z witryną od jej startu jesienią ub.r. - Medium Publiczne nie rezygnuje ze swojej podstawowej wartości, jaką jest wygenerowanie przestrzeni, w ramach której specjaliści mogą odnosić się do rzeczywistości w Polsce i na świecie - deklaruje Michałowski. - Chciałbym aby Medium Publiczne tworzyły również osoby młode, które chcą zdobyć nowe umiejętności od tych, którzy od lat aktywnie uczestniczą w życiu publicznym. To nie tylko teksty, ale wynikające z nich polemiki i żywe pomysły. Sprofesjonalizowanie wszystkich tych działań jest zadaniem moim oraz zespołu, który udało się stworzyć - zapowiada.

Michałowski jest absolwentem ekonomii i doktorem filozofii, studiował na Uniwersytecie Łódzkim oraz Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bon. Pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim, jest prezesem Stowarzyszenia Czemu Nie?, założył grupę HaMakom. Zajmuje się działaniami na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem, a także produkcją artystyczną.

Jednocześnie do zespołu Mediumpubliczne.pl dołączyła Natalia Gębska, obejmując funkcję brand managera. Ostatnio przez trzy miesiące była dyrektorem programowym 4Fun Media, a wcześniej przez 10 lat pracowała w Eurozecie, m.in. jako szefowa anteny Radia ZET oraz dyrektor programowy i muzyczny ZET Chilli.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz W. Michałowski za Rafała Betlejewskiego naczelnym Mediumpubliczne.pl, Natalia Gębska brand managerem

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Życzliwy
Natalia gratulacje! Hejterom współczuje niespełnionych ambicji
15 17
odpowiedź
User
godzilla
gratulacje i powodzenia.
13 14
odpowiedź
User
lol
Ale czego wy gratulujecie? Przecież w tym portalu wszyscy robią jako wolontariusze ;)
20 9
odpowiedź