SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Wróblewski: “Uważam Rze” ma pozostać konserwatywne

Tomasz Wróblewski, nowy redaktor naczelny “Rzeczpospolitej” zapowiada, że zachowa ona swój konserwatywno-liberalny charakter. Wyraziście konserwatywny pozostać ma też tygodnik “Uważam Rze”, ale zostanie on wzmocniony strukturalnie.

Tomasz Wróblewski: “Uważam Rze” ma pozostać konserwatywne

Wróblewski, od niedawna wiceprezes Presspubliki ds. wydawniczych, w czwartek zastąpił na stanowisku redaktora naczelnego “Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego, który szefował tytułowi od 2006 roku. Zarząd Presspubliki zaproponował Lisickiemu pozostanie naczelnym tygodnika “Uważam Rze”, ale on nie przyjął on tej oferty. Lisicki kierować będzie tytułem tylko do czasu znalezienia jego następcy.

- Tygodnik “Uważam Rze” dzięki Pawłowi Lisickiemu osiągnął fenomenalne czytelnictwo i zainteresowanie - powiedział Tomasz Wróblewski. Z danych ZKDP wynika, że tytuł ten był w sierpniu br. liderem sprzedaży wśród tygodników opinii ze średnim wynikiem na poziomie 141 374 egz. (więcej na ten temat).

- Musi być własnym bytem, a nie przybudówką - dodał o „Uważam Rze” Wróblewski i  zapowiedział, że tygodnik otrzyma wydzielone miejsce w redakcji, niezależną strukturę i własny budżet. - Mamy ambitny plan reklamowy dla tego tytułu - dodał Wróblewski. Presspublica już kilka tygodni temu zaoferowała reklamodawcom pakiet złożony z “Uważam Rze” i “Przekroju”. Od początku istnienia tygodnik Presspubliki miał bowiem problemy z pozyskiwaniem reklam.

Podobne deklarację dotyczą głównego dziennika spółki. - “Rzeczpospolita” pozostanie dziennikiem politycznym. Pozostanie gazetą konserwatywno-liberalną - mówił Wróblewski. Nie zapowiada on na razie zmian w zespole redakcyjnym. - Nie chodzi o wymianę publicystów i dziennikarzy, ale rozwój tego tytułu - zapewniał. Jednak już teraz zmienił się jeden wicenaczelny “Rzeczpospolitej” - Tomasza Sobieckiego zastąpił Andrzej Talaga (ostatnio był zastępcą Wróblewskiego w “Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdy ten był naczelnym tego dziennika)

Jak informuje Grzegorz Hajdarowicz, docelowo Presspublica przejmie wydawanie tygodnika “Przekrój” oraz miesięcznika “Sukces”. - W żadnym wypadku nie będziemy szukać synergii ideowych między „Przekrojem” a „Uważam Rze”. Każdy z tych tytułów będzie miał wyrazistego naczelnego, własnych publicystów i treści dla własnej grupy czytelników - podkreślał.

W połowie października Grzegorz Hajdarowicz, właściciel spółki Gremi Media, podpisał umowę kupna 48,99 proc. udziałów Presspubliki od spółki Skarbu Państwa Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" za 55 mln zł. Wcześniej Gremi Media przejęła kontrolny pakiet 51,01 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego funduszu Mecom za 80 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Wróblewski: “Uważam Rze” ma pozostać konserwatywne

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
offka
Żałuję, że Hajdarowicz nie kupił Wprost.
8 8
odpowiedź
User
TA
Cóż... Dzisiaj po raz pierwszy od wielu lat nie kupiłem Rzepy. Nie wiem, co będzie w poniedziałek, ale może jeszcze Uważam Rze kupię, ale jeśli nie znajdę tam Łysiaka, Mazurka, Zalewskiego, Ziemkiewicza, Karnowskich i Wildsteina, to będzie to mój ostatni zakup tego tygodnika...
8 8
odpowiedź
User
mb
Uważam, że ;) jeszcze można kupować oba tytuły. Jeśli będą zauważalne zmiany - przestać. Sami będziemy mieli dość.
Biznesowo nie mam przekonania do red. Wróblewskiego. Przykładem projekt "Polska" - jakaś katastrofa.
8 8
odpowiedź
User
Dobron
Tomek to sympatyczny gość ale nie ma szczęścia do biznesu prasowego. Jak do tej pory nic mu nie wyszło a plany zawsze miał wielkie...
8 8
odpowiedź
User
janoss
Z perspektywy widać, jak to Partia Miłości by nie skalać sobie rąk wynajęła p. H. by to on zadusił własnymi rękami ten niepokorny tytuł.
8 8
odpowiedź