SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomaszewski, Hoflik, Tadeusiak i Lenarczyk zwolnieni przez Kurskiego z Telewizji Polskiej

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zdecydował o zwolnieniu z firmy doradcy zarządu Jana Marii Tomaszewskiego, dyrektor TVP Polonia Magdy Tadeusiak oraz Wojciecha Hoflika i Krzysztofa Lenarczyka zarządzających Agencją Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Według informacji, które portal Wirtualnemedia.pl potwierdził w Telewizji Polskiej, Jan Maria Tomaszewski, Wojciech Hoflik, Krzysztof Lenarczyk i Magdalena Tadeusiak zakończą pracę w TVP po zakończeniu okresu wypowiedzenia przysługującego każdemu z nich.

O zwolnieniu tych osób zdecydował Jacek Kurski. - Takie decyzje prezes TVP może podjąć jednoosobowo. Zarząd się tym nie zajmował - poinformował nas Maciej Stanecki, wiceprezes firmy.

Biuro prasowe Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na razie na nasze pytania, dlaczego Tomaszewski, Hoflik, Tadeusiak i Lenarczyk zostali zwolnieni ani kto przejmie ich stanowiska.

Jana Maria Tomaszewski został doradcą zarządu TVP wiosną br., niedługo po powołaniu do zarządu Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego. Analogiczną funkcję objęła wtedy Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, która ostatnio brała udział w konkursie na prezesa TVP, nie zakwalifikowano jej do ostatniego etapu, od czego złożyła odwołanie.

Magda Tadeusiak dyrektorem TVP Polonia została w drugiej połowie stycznia br. Wcześniej przez ponad 10 lat pracowała w TVP jako dziennikarka i wydawca, była korespondentką w Paryżu i Brukseli.

Wojciech Hoflik w ostatnim okresie jako - dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej nadzorował zakończoną właśnie pierwszą edycję programu Nabór, Ocena i Selekcja (NOS). Do TVP po kilku latach przerwy wrócił w listopadzie ub.r., objął funkcję pełnomocnika zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali. Wcześniej pracował w firmie przez ponad 20 lat, m.in. jako dyrektor TVP1 i dyrektor Agencji Filmowej TVP.

Krzysztof Lenarczyk pełnił w ostatnim okresie funkcję zastępcy dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej ds. kreacji i rozwoju.

To kolejne w ostatnim okresie zmiany na stanowiskach dyrektorskich w Telewizji Polskiej. W sierpniu odwołano dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusza Pilisa (tę funkcję objął Piotr Lichota), w lipcu - dyrektora TVP1 Jana Pawlickiego (jego obowiązki przejął Krzysztof Karwowski) i dyrektora TVP2 Macieja Chmiela (zastąpił go Marcin Wolski), a w czerwcu - dyrektora biura reklamy TVP Waldemara Gaspera (na tę funkcję mianowano Macieja Radkiewicza).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomaszewski, Hoflik, Tadeusiak i Lenarczyk zwolnieni przez Kurskiego z Telewizji Polskiej

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ola
oooops.....chyba ich złapał na szwindlu....
47 9
odpowiedź
User
sanczez
corrado desperado, myśli, że się odepnie od tej wycieczki….:)
37 10
odpowiedź
User
lala
a co z uroczym programem Pana Hoflika?buahahahaaaaa....😝
44 9
odpowiedź
User
tak tylko
człowiekiem, który w ostatnich miesiącach osaczył prezesa, jest także jego kuzyn Jan Maria Tomaszewski. We wrześniu ubiegłego roku Tomaszewski razem z kolegą z TVP Krzysztofem Lenarczykiem założył Fundację Misji Publicznej mającą monitorować działania rządu. O jej dokonaniach można powiedzieć niewiele, wiadomo za to, że nieprzypadkowy był wybór jej siedziby. Tomaszewski usadowił się bowiem pod samym nosem prezesa, zaraz za płotem jego żoliborskiej posesji. Fundacja osiadła w tym samym domu, który od kilku lat wynajmowała spółka Srebrna: ostatnio działały tam biura dwóch firm związanych z „Gazetą Polską”.
51 9
odpowiedź
User
Fff
Stary układ się broni... walczą o seriale warte miliony i nie odpuszczą
19 31
odpowiedź