SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Filmowy i serialowy Top 10 wszech czasów w ofercie Netfliksa

Netflix na bieżąco aktualizuje ofertę swoich najpopularniejszych filmów i seriali na podstawie badania wyników oglądalności w ciągu pierwszych 28 dni dostępności każdego tytułu na platformie.

„Squid Game”, Netflix„Squid Game”, Netflix

W każdy wtorek platforma publikuje cztery globalne listy Top 10 filmów i seriali: film i serial anglojęzyczny oraz film i serial nieanglojęzyczny. Te listy klasyfikują tytuły na podstawie tygodniowych godzin oglądania: całkowitej liczby godzin, które subskrybenci na całym świecie oglądali każdy tytuł od poniedziałku do niedzieli poprzedniego tygodnia. Ponieważ tytuły czasami pojawiają się i znikają z pierwszej dziesiątki, Netflix pokazuje również łączną liczbę tygodni, które dany sezon serialu lub film spędził na liście.

Wyniki 100 krajów

Netflix publikuje również listy Top 10 dla prawie 100 krajów i terytoriów (te same lokalizacje, w których znajduje się lista Top 10 w serwisie Netflix). Listy krajów są również uszeregowane na podstawie liczby godzin oglądania, ale nie pokazują bezpośrednio oglądalności na poziomie kraju.

Metodologia badań

Netflix przedstawia też listę 10 najpopularniejszych filmów i seriali (pod marką Netflix w dowolnym kraju) w każdej z czterech kategorii na podstawie liczby godzin oglądania każdego tytułu w ciągu pierwszych 28 dni. Ponieważ niektóre tytuły mają wiele dat premier, tygodniowych lub częściowych, liczeniu podlega 28 dni od daty premiery każdego odcinka w każdym kraju.

Oznacza to, że dla części piątej „Domu z papieru” łączna liczba godzin to 28 dni od premiery odcinków 1-5 plus 28 dni od premiery odcinków 6-10.

Tygodniowe raporty są zaokrąglane do 10 000, aby uwzględnić wszelkie wahania w łączności internetowej na całym świecie.

Filmowy Top 10 wszech czasów wg Netfliksa

Na liście najpopularniejszych anglojęzycznych filmów Netfliksa znajdziemy „Czerwoną notę” z 2021 roku, „Nie patrz w górę” z 2021 oraz „Nie otwieraj oczu” z 2018. Dwa pierwsze tytuły to komedie, a „Nie otwieraj oczu” to horror sci-fi.

Na liście najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów Netfliksa znajdziemy norweski tytuł „Troll” z 2022 roku, niemieckie „Krwawe niebo” z 2021 oraz hiszpański horror „Platforma” z 2019.

Serialowy Top 10 wszech czasów wg Netfliksa

Na serialowym szczycie produkcji anglojęzycznych znajdziemy czwarty sezon „Stranger Things”, na drugim miejscu uplasowała się zeszłoroczna debiutantka „Wednesday”, a na trzecim serial Ryana Murphy’ego „Dahmer-Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”, który zadebiutował we wrześniu 2022 roku. W ostatnim tygodniu na miejsce szóste dotarł „Nocny agent”, który na platformie zadebiutował niecały miesiąc temu.

Jeśli mowa o serialach nieanglojęzycznych, to pierwsze miejsce od dawna należy do produkcji „Squid Game” z 2021 roku, na drugim miejscu znajdziemy piątą część „Domu z papieru”, a na trzecim część czwartą „Domu z papieru”.

Netflix ma globalnie 230 mln subskrybentów

Netflix nie podaje, ilu użytkowników ma w Polsce. Z danych Mediapanel wynika, że platforma, jako strona www oraz aplikacja na urządzenia mobilne i smart tv, przyciągnęła 12,92 mln polskich internautów, z których każdy spędził tam średnio 7 godzin, 10 minut i 47 sekund. Zasięg platformy wyniósł 43,55 proc.

W IV kwartale 2022 r. liczba subskrybentów Netfliksa urosła o 7,66 mln do 230,75 mln. Natomiast wzrost przychodów wyhamował do 1,9 proc., a zysk netto skurczył się z 607 do 55 mln dolarów. Współzałożyciel platformy Reed Hastings z funkcji jednego z szefów platformy przeszedł do jej rady dyrektorów.

Dołącz do dyskusji: Filmowy i serialowy Top 10 wszech czasów w ofercie Netfliksa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl