SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Toshiba: nowe usługi w Toshiba Places

Toshiba zaprezentowała nową odsłonę platformy internetowej Toshiba Places, która umożliwia dostęp do cyfrowych treści oraz usług sieciowych.

Toshiba: nowe usługi w Toshiba Places

Dzięki Toshiba Places użytkownicy mają dostęp do kilku tematycznych stref, w których mogą korzystać z usług wybranych partnerów. W zależności od tego, z jakiego urządzenia łączy się użytkownik, prezentowane są tylko oferty, usługi oraz treści, z których w danym momencie może on skorzystać, a tym samym są odpowiednie dla jego urządzenia.

Toshiba Places, wykorzystująca koncepcję pracy "w chmurze", jest dostępna za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej (np. na komputerze PC) i interfejsu użytkownika (menu) w telewizorach Toshiba.

Oprócz działu Music Place, który został uruchomiony w styczniu 2011 roku na PC, klienci mogą obecnie korzystać z różnych treści i usług, takich jak nowe Video Place, Place News, Game Place, App Place i Services Place (aplikacje i usługi) za pomocą jednego loginu (Toshiba ID). Dodatkowo dostępne są także Social Place, które umożliwia wymianę zdjęć i wideo między różnymi użytkownikami i urządzeniami.

Toshiba zapowiada, że Toshiba Places będą udostępnianie sukcesywnie w coraz większej liczbie krajów europejskich i kategorii produktów począwszy od kwietnia br.

Dostęp do Toshiba Places jest otwarty dla wszystkich, także dla osób nie posiadających produktów Toshiba. Z chwilą uruchomienia dostępne są następujące usługi:

- Video Place (TV, PC): dostęp do usług wideo na żądanie, na abonament lub Pay-Per-View (płatność za każdy film). Zawartość dostarczają firmy: Acetrax, Viewster, Woomi, Box Office 365, Hit Entertainment oraz Turner Broadcasting Group;
- Music Place (TV, PC): dostępne w opcji pobierania lub transmisji strumieniowej. Udostępnione przez 7digital na PC, ComFM udostępni radio internetowe oraz portal-podcast na ekranie telewizora.
- Social Place (TV i PC): użytkownicy mogą przesyłać filmy wideo i zdjęcia oraz dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Usługi dostarczane są przez Flickr i  Dailymotion.
- News Place(TV): dostęp do wiadomości, informacji sportowych oraz innych usług informacyjnych. Partnerami tej usługi są m.in. "L'Equipe" i "Pages Jaunes".
- TV Place (na TV): dostęp do programu telewizyjnego (elektronicznego przewodnika po programach), usługi "catch-up" takich dostawców jak BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii lub INA i NRJ we Francji.
- Game Place (PC): gry sieciowe z możliwością pobrania na dysk. Dostarczane przez WildTangent.
- App Place (na PC): zakup i pobieranie oprogramowania w sklepie internetowym firmy Toshiba.
- Services Place (na PC): zakup dodatkowych usług, takich jak rozszerzenie gwarancji, odzyskiwanie danych i innych serwisów dostępnych w sklepie internetowym firmy Toshiba.

Osoby korzystające z Toshiba Places mogą korzystać ze wszystkich usług używając jednego loginu i hasła (Toshiba ID). Niezależnie od typu urządzenia, z którego w danym momencie korzysta użytkownik, może uzyskać dostęp do usług wszystkich dostawców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Toshiba: nowe usługi w Toshiba Places

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl