SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Towarzystwo Dziennikarskie: propaganda TVP i Polskiego Radia pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów

Według Towarzystwa Dziennikarskiego sposób relacjonowania przez Telewizję Polską i Polskie Radio kampanii przed wyborami prezydenckimi „pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów”. Organizacja przypomina zapowiedź Rafała Trzaskowskiego dotyczącą likwidacji TVP Info i „Wiadomości”.

Danuta Holecka zapowiadająca w "Wiadomościach" materiał o Rafale Trzaskowskim, fot. TVPArticle

- Kampania wyborcza w mediach rządowych pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów. Zamiast pluralizmu, bezstronności i wyważenia mieliśmy w tych mediach apoteozę jednego kandydata i zohydzanie jego głównego konkurenta przez cały czas kampanii, a nawet podczas ciszy wyborczej - stwierdziło Towarzystwo Dziennikarskie w oświadczeniu wydanym w poniedziałek.

- Kłamstwa, przeinaczenia i opuszczenia; manipulacje językowe i wizualne; inwektywy i język nienawiści; podziały na swoich i obcych; szczucie na mniejszości, w tym LGBT, osoby wykształcone, elity społeczne i mieszkańców wielkich miast; napędzanie narodowej pychy; wyższość i pogarda wobec innych narodów; rozbudzanie antysemityzmu – to składniki propagandy „Wiadomości” TVP, TVP Info i serwisów informacyjnych Polskiego Radia, których stosowanie udokumentował monitoring Towarzystwa Dziennikarskiego - wyliczyła organizacja. Zapowiedziała, że wkrótce opublikuje raport z tego monitoringu.

Towarzystwo Dziennikarskie przypomniało, że Rafał Trzaskowski, który w drugiej turze wyborów przegrał z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą, kilkakrotnie zapowiadał, że po objęciu władzy doprowadzi do dużych zmian w pionie informacyjnym Telewizji Polskiej. Trzaskowski ogłosił to już w połowie maja na pierwszej konferencji w ramach jego kampanii wyborczej. - Spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni zostało - stwierdził.

- Rafał Trzaskowski na początku swojej kampanii mówił o konieczności radykalnych zmian w „Wiadomościach” i TVP Info. Przypominamy o tym, ponieważ utrzymywanie rozsadników kłamstwa i nienawiści w mediach podających się za publiczne prowadzi do fałszowania kolejnych wyborów - skomentowało Towarzystwo Dziennikarskie.

Równie krytyczne wobec mediów publicznych Towarzystwo Dziennikarskie było po pierwszej turze wyborów prezydenckich. - „Wiadomości” prowadziły agitację wyborczą na rzecz kandydata PiS w wyborach i przeciwko najsilniejszemu kandydatowi opozycji. Komercyjni nadawcy: Polsat i TVN przedstawiali kampanię wyborczą nie tak stronniczo jak TVP - oceniła organizacja na podstawie monitoringu realizowanego w drugiej połowie czerwca.

W poniedziałek wybrane wnioski ze swojego raportu o drugiej turze wyborów przedstawili obserwatorzy z Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. - Niepokoją nas przykłady nietolerancji pełnej ksenofobicznych, homofobicznych i antysemickich treści, zwłaszcza po stronie kampanii prezydenta i telewizji publicznej - stwierdzili.

Czytaj więcej: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Towarzystwo Dziennikarskie: propaganda TVP i Polskiego Radia pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Danusia ,widzisz czego jesteś twarzą ?
odpowiedź
User
Ala
https://www.youtube.com/watch?v=FboRtvvaXQI Niektórzy mają naprawdę słabą pamięć, gdzie wtedy było to całe "towarzystwo"
odpowiedź
User
Orange revolution
Jakby tak jeszcze Wirtualne Media podały skład osobowy tego towarzystwa, to można byłoby powiedzieć że ten artykuł jest obiektywny. Hough!
odpowiedź