SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP obniży opłaty abonamentowe

Będzie obniżka opłaty abonamentowej w planie tp startowym i planie startowym tp biznes.

W dniu 24 listopada 2006 roku Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zatwierdził projekt zmiany Cennika usług telekomunikacyjnych Telekomunikacji Polskiej S.A. w zakresie obniżenia opłaty abonamentowej w planie tp startowym oraz planie startowym tp biznes.

Opłata abonamentowa w tych planach telefonicznych została obniżona z kwoty 40,66 zł netto (49,61 zł brutto) do kwoty 39,95 zł netto (48,74 zł brutto).

Telekomunikacja Polska S.A. uzasadniła przedmiotową zmianę wyłącznie zamiarem dostosowania wysokości opłaty abonamentowej w tych planach do poziomu kosztowego tej usługi, określonego przez Spółkę w sprawozdaniu z  prowadzonej rachunkowości regulacyjnej oraz wynikach kalkulacji kosztów usług powszechnych na 2006 r.

Jak stwierdził UKE w komunikacie, prezes Urzędu tym samym przychylił się do wniosku Telekomunikacji Polskiej, uzasadniającej obniżkę koniecznością dostosowania wysokości opłaty abonamentowej w tych planach do poziomu kosztów usług.

- Należy zauważyć, iż przy ocenie przedmiotowych opłat Prezes UKE nie brał ww. kosztów pod uwagę ze względu na zastrzeżenia niezależnego biegłego rewidenta. Prezes UKE uznał, że nie jest możliwe potwierdzenie prawidłowości ustalenia kosztów świadczenia usług telekomunikacyjnych w oparciu o powyższe dokumenty Spółki z uwagi na zastrzeżenia audytora - podał Jacek Strzałkowski, Rzecznik Prasowy UKE.

Jednakże każda obniżka cen usług telekomunikacyjnych, nawet symboliczna, tak jak ma to miejsce w tym przypadku - o ile nie jest sprzeczna z przepisami Prawa telekomunikacyjnego, zakazującymi działań antykonkurencyjnych - jest przez Prezesa UKE akceptowana, ponieważ jest korzystna dla abonentów - dodał Strzałkowski, Rzecznik Prasowy UKE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP obniży opłaty abonamentowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl