SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA chce mieć 1 mln klientów usług telewizyjnych

Jednym ze strategicznych celów Telekomunikacji Polskiej (TPSA) jest osiągnięcie poziomu 1 mln klientów usług telewizyjnych, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Spółka podała, że na koniec 2009 r. miała 372 tys. abonentów tych usług.

"Milion abonentów telewizji cyfrowej to masa krytyczna, którą musimy osiągnąć. Staniemy się graczem, którego nie da się pominąć" - powiedział Witucki dziennikarzom we wtorek.

W raporcie rocznym TPSA podała, że na koniec roku miała 372 tys. klientów usług TV, co oznacza wzrost o 330% r/r.

Witucki nie wykluczył też, że spółka mogłaby być zainteresowana akwizycją dostawcy telewizji kablowej albo platformy TV satelitarnej.

We wtorek TPSA przedstawiła nową strategię rozwoju. Jednym z jej założeń jest skuteczna rywalizacja z dostawcami telewizji kablowej w dużych miastach. Ma to być możliwe m.in. dzięki wzrostowi inwestycji w infrastrukturę, co z kolei wynika z realizacji porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE).

TPSA miała 1.280 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 2.188 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16.560 mln zł wobec 18.165 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: TPSA chce mieć 1 mln klientów usług telewizyjnych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
brawo!!!
odpowiedź
User
asad
W TP 1 MB za 59zł z podstawowymi kanałami,dekoder musi być cały czas podpięty do internetu,nawet jeśli masz ofertę TP z Satelity.Lepsze rozwiązanie Kup dekoder Telewizji na kartę za 10zł miesięcznie do tego internet Netii 4MB za 49zł.I komu bijesz brawo.Netia płaci TP za łącza a ma tańszy i szybszy internet.
odpowiedź
User
sam
Rozbrajajace...N-ka 3 lata temu chciała mieć 1mln i do dziś jej się to nie udało. Niech Witucki zrozumie w końcu że wydatki na IPTV to inwestycja która w najbliższych latach się nie zwróci...Niech lepiej zajmą się Internetem bo 4Mb/s i więcej w większości miejsc w Polsce nie udaje się podłączyć a wtedy żadna IPTV po tak słabych łączach nie pójdzie...
odpowiedź