SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TPSA chce mieć 1 mln klientów usług telewizyjnych

Jednym ze strategicznych celów Telekomunikacji Polskiej (TPSA) jest osiągnięcie poziomu 1 mln klientów usług telewizyjnych, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Spółka podała, że na koniec 2009 r. miała 372 tys. abonentów tych usług.

TPSA chce mieć 1 mln klientów usług telewizyjnych

"Milion abonentów telewizji cyfrowej to masa krytyczna, którą musimy osiągnąć. Staniemy się graczem, którego nie da się pominąć" - powiedział Witucki dziennikarzom we wtorek.

W raporcie rocznym TPSA podała, że na koniec roku miała 372 tys. klientów usług TV, co oznacza wzrost o 330% r/r.

Witucki nie wykluczył też, że spółka mogłaby być zainteresowana akwizycją dostawcy telewizji kablowej albo platformy TV satelitarnej.

We wtorek TPSA przedstawiła nową strategię rozwoju. Jednym z jej założeń jest skuteczna rywalizacja z dostawcami telewizji kablowej w dużych miastach. Ma to być możliwe m.in. dzięki wzrostowi inwestycji w infrastrukturę, co z kolei wynika z realizacji porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE).

TPSA miała 1.280 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 2.188 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16.560 mln zł wobec 18.165 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA chce mieć 1 mln klientów usług telewizyjnych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
brawo!!!
8 8
odpowiedź
User
asad
W TP 1 MB za 59zł z podstawowymi kanałami,dekoder musi być cały czas podpięty do internetu,nawet jeśli masz ofertę TP z Satelity.Lepsze rozwiązanie Kup dekoder Telewizji na kartę za 10zł miesięcznie do tego internet Netii 4MB za 49zł.I komu bijesz brawo.Netia płaci TP za łącza a ma tańszy i szybszy internet.
8 8
odpowiedź
User
sam
Rozbrajajace...N-ka 3 lata temu chciała mieć 1mln i do dziś jej się to nie udało. Niech Witucki zrozumie w końcu że wydatki na IPTV to inwestycja która w najbliższych latach się nie zwróci...Niech lepiej zajmą się Internetem bo 4Mb/s i więcej w większości miejsc w Polsce nie udaje się podłączyć a wtedy żadna IPTV po tak słabych łączach nie pójdzie...
8 8
odpowiedź
User
tadmagia
TP SA - jak rozdzieli skutecznie rachunek za TV i internet to może uzbiera tylu klientów - inaczej to tylko marzenia ściętej głowy - ważna jest możliwość odpisania od podatku internetu, pieniądze te można by przeznaczyć na TV ! No a ceny to już spleśniały i do konkurencji odpadają !
8 8
odpowiedź