SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA liczy na zmniejszenie dynamiki spadków przychodów w całym 2012 r.

Telekomunikacja Polska (TPSA), która w I kwartale zanotowała zmniejszenie przychodów o 3,4% r/r, zakłada że zredukuje dynamikę spadku w kolejnych kwartałach, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. TPSA podtrzymała też całoroczne cele dotyczące marży EBITDA oraz wolnych przepływów pieniężnych netto.

"W kolejnych kwartałach spodziewamy się poprawy tendencji dotyczącej przychodów" - powiedział Witucki na telekonferencji, podkreślając że spadek był niższy niż przed rokiem. Spółka podała, że  w I kw. spadek przychodów grupy został ograniczony do 3,4% rok-do-roku, wobec -4,1% w 2011 roku.

"Z wyłączeniem wpływu decyzji regulacyjnych, przychody Grupy były niższe o 2,3%. Przychody segmentu stacjonarnego zmniejszyły się w skali roku o 5,4%, przy czym spadek ten został częściowo zrównoważony przez znaczny wzrost w segmencie komórkowym – o 2,5% z wyłączeniem wpływu regulacji" - czytamy w raporcie spółki.

Wyniki EBITDA w I kwartle wyniósł 1 224 mln zł, przy marży na poziomie 34,8% (spadek o 0,9 pp względem ubiegłego roku). TPSA podała, że spadek ten wynikał ze zmniejszenia przychodów z wyłączeniem wpływu regulacji o 84 mln zł oraz ujemnych różnic kursowych w wysokości 28 mln zł, związanych ze spadkiem wartości złotego (co oznacza, że rosną dotacje spółki do telefonów).

"Spodziewamy się, że marża będzie się poprawiać" - zaznaczył Witucki. Spółka zakłada, że w całym roku marża EBITDA powinna wynieść 35-37%.

TPSA miała 242,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 189,00 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3521,00 mln zł wobec 3729,00 mln zł rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • TPSA

Dołącz do dyskusji: TPSA liczy na zmniejszenie dynamiki spadków przychodów w całym 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl