SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA oczekuje spowolnienia spadku przychodów

Przychody Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w II połowie roku będą spadały wolniej niż w pierwszych dwóch kwartałach, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Spółka podtrzymała założenia, zgodnie z którymi całoroczny spadek przychodów ma wynieść 2,0-4,5 proc..

"Podtrzymujemy nasze przewidywania i cele dotyczące tego roku" - powiedział Witucki dziennikarzom. Dodał, że druga połowa roku dla telekomów jest lepsza od pierwszej i nie martwi się o to, że przychody spółki będą spadały szybciej niż zakładano. Zaznaczył, że te założenia nie obejmują efektu sprzedaży TP Emitel. TPSA poda wyniki pro forma za zeszły rok (bez uwzględnienia TP Emitel w jego części) i to do nich będzie się porównywać.

W II kwartale przychody TPSA spadły o 4,9%, a w całej I połowie roku o 4,3%.

Witucki podtrzymał też swoją ocenę zachowania całego rynku telekomunikacyjnego, który w tym roku powinien być stabilny w stosunku do poprzedniego, ewentualnie jego wartość może nieco spaść. Wcześniej TPSA poinformowała, że według jej szacunków wartość rynku telekomunikacyjnego w II kwartale wzrosła o 0,5% po wzroście o 0,2% w I kwartale.

"Nie widzimy sygnałów ostrzegawczych, takich jak np. opóźnianie opłat, czy zwiększona ostrożność klientów indywidualnych" - powiedział Witucki.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

Dołącz do dyskusji: TPSA oczekuje spowolnienia spadku przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl