SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA zainwestuje na obszarze ‘białych plam’ w 68 gminach

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przedstawił listę 68 gmin, w których Telekomunikacja Polska (TPSA) zainwestuje w infrastrukturę telekomunikacyjną w ramach likwidacji tzw. "białych plam". Obowiązek tych inwestycji wynika z porozumienia UKE-TPSA z października zeszłego roku. Jednocześnie UKE zwróciło się do TPSA o wstrzymanie części inwestycji.

TPSA zainwestuje na obszarze ‘białych plam’ w 68 gminach

"W związku z rozpoczęciem naboru w PO IG 8.4. prezes UKE zwrócił się do TP o wstrzymanie się z dalszymi decyzjami o inwestycjach w białych plamach do czasu zakończenia naboru, tj. do połowy czerwca, a następnie o zaniechanie rozpoczynania nowych inwestycji w lokalizacjach, które w ramach PO IG 8.4. (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka) uzyskały dofinansowanie ze środków UE. Prowadzenie inwestycji w tych lokalizacjach może bowiem doprowadzić do nierozliczenia przez KE inwestycji podjętych z PO IG 8.4. jako nieuzasadnionych" - czytamy w komunikacie UKE.

Porozumienie między TPSA a UKE zostało zawarte w październiku 2009 roku. Urząd zawiesił proces podziału TPSA i zamroził stawki hurtowych WLR, BSA oraz LLU na 3 lata. W zamian TPSA zobowiązała się do wdrożenia tzw. "Planu Równoważności" (który ma zapewnić równe traktowanie przez dział hurtowy spółki operatorów alternatywnych) oraz budowy i modernizacji 1,2 mln linii telekomunikacyjnych (w tym 1 mln o przepustowości 6 Mb/s i 200 tys. o przepustowości poniżej 6 Mb/s).

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA zainwestuje na obszarze ‘białych plam’ w 68 gminach

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jacek
chyba wybudowali ten 1 milion linii, skoro niedawno zaczęli intensywnie sprzedawać nowe opcje neostrady 6, 10 i nawet 20mb/s, wraz z pakietami telewizyjnymi, a wcześniej tylko niecałe 2mb/s było dostępne, ciekaw czy tak sprawnie pójdzie im z likwidacją tych białych plan
odpowiedź
User
beba
mmm tam gdzie likwidują białe plamy - całkiem sprawnie dzialają firmy dostarczające łącza - likwidują plamy czy konkurencję ?
białe plamy TPSA sama zorganizowała nie zgłaszając podłączeń nawet bardzo dużych - likwiduje to czego często nie ma - ))))) dzielne chłopaki!!!!!!!!!
odpowiedź
User
nty
popatrz tutaj:

http://urzad-gminy.blogspot.com
odpowiedź