SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA zarabia coraz mniej z telefonii stacjonarnej

Przychody Telekomunikacji Polskiej (TPSA) w segmencie stacjonarnym w III kw. 2011 r. wyniosły 2.001 mln zł, podała spółka. Oznacza to spadek o 6,6% r/r. pro forma po wyłączeniu z konsolidacji spółki Emitel. Narastająco po III kw. przychody w tym sektorze spadły o 7,6% do 6.230 mln zł.

„Przychody w segmencie telefonii stacjonarnej zmniejszyły się o 6,6% rok do roku wobec 8,3% spadku w 2 kw. Do poprawy wyników przyczyniły się rosnące przychody z usług hurtowych przy nieco niższej dynamice spadku przychodów z telefonii stacjonarnej (-7,0% rok-do-roku wobec -7,9% w 2 kw.). Wypieranie telefonii stacjonarnej przez telefonię komórkową pozostaje zasadniczą przyczyną spadku przychodów w segmencie stacjonarnym: liczba łączy w dalszym ciągu spada, a w 3 kw. zmniejszyła się o 168 tys. Natomiast liczba klientów detalicznych usług szerokopasmowych wzrosła w 3 kw. o 21 tys., co przełożyło się na przyrost bazy klientów w ujęciu rocznym o 2,8%, co dowodzi słuszności przyjętej przez TP strategii w dostępie szerokopasmowym. Nadal rósł udział opcji o dużych prędkościach (6 Mb/s lub więcej) w sprzedaży neostrady, osiągając poziom 49%, co stanowi wyraźną poprawę wobec 15% w 3 kw. ubiegłego roku" – czytamy w raporcie.

Marża EBITDA w segmencie telefonii stacjonarnej wyniosła 36,9%, co było wynikiem malejących przychodów oraz ujemnych różnic kursowych związanych z wyceną niezabezpieczonych zobowiązań wyrażonych w walutach obcych, podano również.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 1.559,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 111,00 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11.198,00 mln zł wobec 11.758,00 mln zł.

Dołącz do dyskusji: TPSA zarabia coraz mniej z telefonii stacjonarnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl