SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Traficar z nowym cennikiem: decydują kilometry, a nie minuty

Platforma transportowa Traficar wprowadza nowy cennik, w którym cena zależeć będzie od długości pokonanego dystansu, a nie czasu jazdy.

Article

Do tej pory "auto na minuty" w Traficar miało dwuelementowy cennik, na który składały się koszty związane z czasem i liczbą przejechanych kilometrów. W nowym cenniku, który będzie obowiązywał od 14 listopada br., cena zależeć będzie od długości pokonanego dystansu.

Operator wylicza, że zgodnie ze starym cennikiem użytkownik, który we Wrocławiu jechał trasą Śródmieście-Bielany Business Point i w godzinach szczytu utknął w korku, zapłacił 35,40 zł, a po wprowadzeniu nowego cennika zaoszczędzi 12,91 zł, bo ten sam kurs wyniesie go 22,49 zł. Z kolei w portfelu mieszkańca Krakowa, który do pracy pokonuje drogę z Ofiar Dąbia do Bonarki, po zmianie cennika zostanie 4,91 zł, bo zamiast 16,80 zł zapłaci 11,99 zł.

W nowym cenniku stawka wyniesie 1,50 zł/km dla kierowców Renault Clio i 1,70 zł/km w przypadku Renault Kangoo. Każdego obowiązywała będzie opłata startowa w wysokości 2,99 zł. Dla porównania, stary cennik zakładał 0,80 zł/km plus 0,50 zł/min.

Zgodnie z nowym cennikiem kierowcy nie poniosą kosztów za czas spędzony w trasie. Natomiast w nocy każda minuta postoju kosztuje 1 grosz.

Jeśli użytkownik zaplanuje podróż trwającą 24 godziny lub dłużej, będzie mógł skorzystać z opcji cennika dobowego. Zgodnie z jego zasadami, za pierwszą i każdą kolejną dobę w przypadku Renault Clio zapłaci 75 zł, a 90 zł gdy wybierze Renault Kangoo plus 60 gr/km bez względu na rodzaj auta. Oznacza to, że w tej taryfie opłata za postój pojazdu wynosi 0 zł.

Dzięki zmianom w cenniku kierowcy będą mogli poznać szacowaną cenę swoich przejazdów, zanim się rozpoczną. Nowy cennik Traficar to oferta czasowa, ważna do odwołania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Traficar z nowym cennikiem: decydują kilometry, a nie minuty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl