SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania Przeciw Homofobii z kampanią #JestemPrzeciwTransfobii

#JestemPrzeciwTransfobii to hasło nowej kampanii społecznej Kampanii Przeciw Homofobii. W Dniu Widzialności Osób Transpłciowych przypadającym na 31 marca, KPH opublikowało serię wideo z 9 osobami transpłciowymi.

Article

Kampania #JestemPrzeciwTransfobii to ma być kolejny krok w kierunku zwiększenia widzialności osób transpłciowych.

Jej bohaterkami i bohaterami jest 9 osób transpłciowych z Polski, które mają stawiać czoła transfobii. Ubrane w koszulki #JestemPrzeciwTransfobii mówią wprost do kamery stojąc w centrum miasta, dlaczego są widzialne wysyłając sygnał wsparcia tym, którzy jeszcze nie wyszli z szafy.

W kampanii #JestemPrzeciwTransfobii biorą udział: ratowniczka i społeczniczka Anna Maria Szymkowiak, dziennikarz Anton Ambroziak, student Elliot Ruiz Vidales, członek zarządu Fundacja Trans-Fuzja i autor FP Angry Trans Grzegorz 'Lifyen', aktywista transpłciowy Kacper Potępski, programistka Kasia, aktywistka i dziennikarka Maja Heban, prawnik Marek Urbaniak oraz piercerka Veronica Blades.

31 marca na całym świecie obchodzony był Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. Ustanowione w 2009 roku święto ma na celu uwrażliwiać na problem dyskryminacji osób transpłciowych. To także pretekst do celebracji dumy z przynależności do społeczności osób trans  i powód, by zadbać o większą widzialność trans kobiet i trans mężczyzn.

Jak wynika z badań aż 70 proc. osób LGBT w Polsce doświadczyło przemocy. Najczęściej  z agresją spotykają się osoby transpłciowe. W tej grupie co druga osoba została zaatakowana z powodu swojej tożsamości płciowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania Przeciw Homofobii z kampanią #JestemPrzeciwTransfobii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Skoro mają być strefy wolne od stref, to ja chcę kampanii przeciwko kampaniom!
6 1
odpowiedź
User
takieczasy
Tymczasem całe Chiny są jedną wielką strefą wolną od ideologii LPG, honoru nauki w Europie broni Kraśnik.
3 0
odpowiedź