SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania Przeciw Homofobii z kampanią #JestemPrzeciwTransfobii

#JestemPrzeciwTransfobii to hasło nowej kampanii społecznej Kampanii Przeciw Homofobii. W Dniu Widzialności Osób Transpłciowych przypadającym na 31 marca, KPH opublikowało serię wideo z 9 osobami transpłciowymi.

Article

Kampania #JestemPrzeciwTransfobii to ma być kolejny krok w kierunku zwiększenia widzialności osób transpłciowych.

Jej bohaterkami i bohaterami jest 9 osób transpłciowych z Polski, które mają stawiać czoła transfobii. Ubrane w koszulki #JestemPrzeciwTransfobii mówią wprost do kamery stojąc w centrum miasta, dlaczego są widzialne wysyłając sygnał wsparcia tym, którzy jeszcze nie wyszli z szafy.

W kampanii #JestemPrzeciwTransfobii biorą udział: ratowniczka i społeczniczka Anna Maria Szymkowiak, dziennikarz Anton Ambroziak, student Elliot Ruiz Vidales, członek zarządu Fundacja Trans-Fuzja i autor FP Angry Trans Grzegorz 'Lifyen', aktywista transpłciowy Kacper Potępski, programistka Kasia, aktywistka i dziennikarka Maja Heban, prawnik Marek Urbaniak oraz piercerka Veronica Blades.

31 marca na całym świecie obchodzony był Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. Ustanowione w 2009 roku święto ma na celu uwrażliwiać na problem dyskryminacji osób transpłciowych. To także pretekst do celebracji dumy z przynależności do społeczności osób trans  i powód, by zadbać o większą widzialność trans kobiet i trans mężczyzn.

Jak wynika z badań aż 70 proc. osób LGBT w Polsce doświadczyło przemocy. Najczęściej  z agresją spotykają się osoby transpłciowe. W tej grupie co druga osoba została zaatakowana z powodu swojej tożsamości płciowej.

Dołącz do dyskusji: Kampania Przeciw Homofobii z kampanią #JestemPrzeciwTransfobii

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Skoro mają być strefy wolne od stref, to ja chcę kampanii przeciwko kampaniom!
odpowiedź
User
takieczasy
Tymczasem całe Chiny są jedną wielką strefą wolną od ideologii LPG, honoru nauki w Europie broni Kraśnik.
odpowiedź