SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transmisja Mszy św. z Wilna w TV Polonia

11 września 2005 roku, o godzinie 13.00 czasu warszawskiego, już po raz kolejny w swojej historii, Program Satelitarny TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy Świętej spoza granic Polski.

Po Lwowie i Paryżu widzowie TV Polonia będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie celebrowanym w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie. To miejsce odegrało ogromną rolę w historii Polski i Litwy.  W 1993 roku modlił się tu Jan Paweł II, który wówczas wypowiedział znaczące słowa, iż ostrobramska świątynia jest miejscem jedności wszystkich wierzących tego kraju.

W czasie celebry tej szczególnej Mszy Świętej wystąpią dwa chóry wileńskie: Zespół Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna", który wykona m.in. takie utwory jak: "Gaude Mater Polonia", "Nie opuszczaj nas Panie", "Santus", "Veni Jesu" ; "Ave Verum", "Maryjo Bogarodzico", "Wileńszczyzny drogi kraj", "O Panie, któryś jest na niebie",  "Ave Maryja", oraz Schola św. Ducha, wykonująca m.in.:"Witaj Gwiazdo Morza", "Nie bój się, wypłyń na głębię",  "Matko życia",  "Czego chcesz od nas Panie",  "Ukaż mi Panie swą Twarz" , "Barka".

W przeddzień mszy, 10 września 2005 roku, w godzinach 18.00 - 20.00, TV Polonia zaprasza na spotkanie "Klubu TV Polonia", które odbędzie się w Instytucie Kultury Polskiej w Wilnie.

 W czasie spotkania zostanie zaprezentowana jesienna ramówka, nowości i zmiany w programie. Na pytania i uwagi wileńskich widzów o programie, odpowiadać będzie dyrektor anteny Antoni Bartkiewicz. Uczestnicy spotkania wezmą też udział w quizie wiedzy o Programie Satelitarnym TVP S.A. TV Polonia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Transmisja Mszy św. z Wilna w TV Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl