SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Transmisje i wideo TVP Sport dostępne na platformie hybrydowej TVP

Kanał TVP Sport udostępnił transmisje i treści z VOD w naziemnej telewizji cyfrowej za pośrednictwem platformy hybrydowej HbbTV. Od 14 stycznia widzowie mogą wybierać treści na żądanie w telewizji linearnej.

Article

W ofercie platformy hybrydowej (HbbTV) Telewizji Polskiej zostaną udostępnione widzom wszystkie transmisje sportowe, w styczniu mają zostać wyemitowane m.in. mecze piłkarskiego Pucharu Króla i Pucharu Włoch, zawody w biegach narciarskich, lekkiej atletyce, kolarstwie czy wydarzenia e-sportowe jak Europejska Liga World of Tanks i rozgrywki FIFA 21.

- Konsumpcja mediów zmienia się na naszych oczach w sprinterskim tempie. Popularność zyskują serwisy, które gwarantują użytkownikom wybór. Dlatego podążamy za trendami i zamiast tworzyć kolejne linearne kanały sportowe, dajemy widzom możliwość decydowania, co i kiedy chcą oglądać. Wcześniej stworzyliśmy nową wersję aplikacji mobilnej TVP Sport, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, a teraz poszerzamy ofertę naszego kanału o treści dostępne na platformie hybrydowej TVP. Chcemy docierać z naszymi materiałami do jak najszerszego grona odbiorców, co jest zgodne z misją publicznego nadawcy, to nie koniec naszych planów na 2021 rok - deklaruje Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Widzowie będą mieli także odtwarzać w całości wszystkie transmisje po ich zakończeniu. Dodatkowo dostępne będą skróty meczów, magazyny emitowane na antenie, wywiady i materiały publicystyczne.

Na platformie hybrydowej TVP mają być też dostępne alternatywne transmisje i materiały związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy oraz igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Jak korzystać z HbbTV?

Aby móc korzystać z telewizji hybrydowej (HbbTV), trzeba posiadać telewizor, który odbiera telewizję naziemną, jest podłączony do internetu oraz ma aktywowaną w ustawieniach funkcję o nazwie HbbTV (Hybrid Broadband Broadcast Television).

Po włączeniu kanału TVP Sport w dolnym prawym rogu ekranu pojawi się grafika-zaproszenie. Należy nacisnąć czerwony przycisk na pilocie telewizora i w ten sposób można oglądać dodatkowe treści sportowe publicznego nadawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Transmisje i wideo TVP Sport dostępne na platformie hybrydowej TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl