SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Travelplanet.pl rozmawia z Invia.cz i innymi podmiotami

Travelplanet.pl rozmawia o połączeniu nie tylko z Invia.cz, ale także prowadzi rozmowy nt. przejęć innych podmiotów, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Przybylskiego dla ISB. Prezes nie spodziewa się jednak szybkiej finalizacji tych rozmów.

Travelplanet.pl rozmawia z Invia.cz i innymi podmiotami

"Prowadzimy rozmowy z Invią, ale do ich finalizacji jest jeszcze daleko" - powiedział Przybylski ISB. Nie sprecyzował, czy ostateczna decyzja o połączeniu spółek może zostać podjęta jeszcze w tym roku. Dodał jednak, że Travelplanet rozmawia również z innymi podmiotami.

Invia.cz to lider sektora e-turystyki na rynku czeskim.

Wcześniej przedstawi Przedstawiciele MCI Management, która ma blisko 40% udziałów firmy, informowali że mogą połączyć ją ze swoją spółką portfelową Invia.cz, który w ten sposób zostałaby wprowadzona na GPW. Tak powstała spółka miałaby stanowić platformę do dalszej konsolidacji branży. Alternatywą dla takiego scenariusza miałby być samodzielny debiut Invia na GPW - ewentualnie jej dual listing w Warszawie i Pradze.

Travelplanet.pl miał w 2009 r. 0,63 mln zł straty netto wobec 1,32 mln zł straty rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Travelplanet.pl rozmawia z Invia.cz i innymi podmiotami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl