SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Travelplanet podwoił zyski w III kwartale

Internetowe Biuro Podróży Travelplanet osiągnęło za III kwartał zysk na poziomie 611 tys. netto (291 tys. w tym samym okresie roku poprzedniego).

Wartość sprzedaży w III kwartale wyniosła 25,4 mln zł,  i była o 10 mln większa niż w analogicznym okresie 2005 - podano w komunikacie.

Travelplanet.pl sprzedało po III kwartałach usługi za kwotę 58,6 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego (29,9mln zł). Przychody od początku roku wyniosły 21,9 mln zł, o 82% więcej niż w roku poprzednim.

 Zysk EBITDA liczony narastająco wyniósł 1.241 mln zł i był aż o 906% wyższy niż w roku 2005, kiedy wyniósł tylko 137tys zł Poziom wypracowanego zysku netto - wyniósł  805 tys zł w stosunku do 10 tys. w analogicznym okresie roku 2005.

- III kwartał jest zawsze najlepszym okresem w turystyce, ze względu na okres wakacyjny i wzrost sprzedaży wycieczek. Wypracowany poziom zysku jest zgodny z naszymi planami i strategią zakładającą poprawę rentowności spółki w 2006 roku. Bieżący rok jest bardzo dobry dla turystyki co  wykorzystało Travelplanet.pl utrzymując  dynamiczny wzrost przychodów, przy znacznej poprawie rentowności. Realizacja zysków na wyznaczonym poziomie pozwala nam obecnie na  rozpoczęcie budowy grupy kapitałowej Travelplanet.pl SA,  – powiedział Tomasz Moroz Prezes Travelplanet.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Travelplanet podwoił zyski w III kwartale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl