SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trener Vincent pozwie Gargamela za film o mechanizmach działania "kursów uwodzenia", a Noizz za wywiad z o tym wideo

Youtuber Jakub Chuptyś "Gargamel" opisał w swoim najnowszym filmie, jak działają w internecie "nauczyciele podrywu". Jeden z opisanych w filmie trenerów o pseudonimie Vincent chce od twórcy przeprosin za sugestie, że jego działalność jest szkodliwa dla klientów. Pozew może otrzymać także redakcja portalu Noizz, która przeprowadziła z Gargamelem wywiad o tym filmie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

23 kwietnia na YouTube Jakub Chuptyś na swoim kanale Gargamel opublikował film "Jak zdobyć KAŻDĄ KOBIETĘ w KILKA SEKUND". Godzinny materiał ze szczegółami opisuje mechanizmy działania tzw. "kursów podrywu", na których trenerzy uczą, jak nawiązywać i podtrzymywać relacje z kobietami.

Klienci, przeważnie młodzi mężczyźni, są szkoleni jak nawiązać rozmowę z kobietami, o czym dyskutować, jak wywrzeć na nich dobre wrażenie czy zaprosić na randkę. Ważnym elementem treningu jest nauka, jak namówić je na stosunek seksualny i jak postępować w wypadku odmowy.

Gargamel stwierdził, że klientami tego typu "trenerów podrywu" często są młodzi mężczyźni potrzebujący pomocy profesjonalistów z powodu problemów emocjonalnych, a nawet psychicznych. Youtuber przeniknął na kilka miesięcy do społeczności klientów "trenerów podrywu" i ze szczegółami opis mechanizmy ich działania, stanowczo je potępiając. Jego zdaniem usługi "trenerów podrywu" są nieskuteczne i nie rozwiązują problemów uczestników.

Jednym z bohaterów materiału Gargamela jest trener posługujący się pseudonimem Vincent. Mężczyzna stanowczo nie zgadza się na to, jak został przedstawiony w filmie youtubera. Zapowiedział już podjęcie kroków prawnych.

-  W związku z nieprawdziwymi oskarżeniami, jakie padły pod moim adresem, a które pojawiły się w publikacjach medialnych będących następstwem ww. materiału, chcę z całą stanowczością wyrazić swój sprzeciw i oburzenie oraz poinformować, że zamierzam bronić dobrego imienia na drodze prawnej. (…) Jestem w kontakcie z adwokatem i podjąłem kroki, by oczyścić swój wizerunek  - napisał  w swoim komunikacie Vincent.

Film "Jak zdobyć KAŻDĄ KOBIETĘ w KILKA SEKUND" ma już ponad 1,4 mln wyświetleń na YouTube.

Kontrowersyjny wywiad Gargamela dla Noizz

Gargamel po publikacji udział wywiadu portalowi Noizz.pl, w którym opowiedział o pracy nad filmem. Został zapytany przez redakcję o jeden z fragmentów filmu, który sugerował, że Vincent razem ze swoim kolegą rzekomo miał dopuścić się czynności seksualnej z kobietą mimo jej oporu - sytuację tę miał opisać na zamkniętej grupie na Facebooku (relacja już stamtąd zniknęła).

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl Vincent, wywiad, tak jak i film, narusza jego dobra osobiste. Zarówno Noizz.pl, jak i redakcje cytujące wywiad zostały wezwane do usunięcia niektórych fragmentów godzących w dobra trenera. - Jestem przekonany, że nie jest to wygórowane żądanie i liczę na to, że wydawnictwa pozytywnie odniosą się do naszej prośby. Natomiast odnośnie wywiadu Jakuba Chuptysia, cytowanego później przez inne media, jestem w kontakcie z prawnikiem, by ustalić dalsze kroki - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Vincent.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy pismo - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Filipa Połoska, redaktor naczelny Noizz.pl. - W całości odrzucamy wezwanie skierowane do redakcji Noizz. Uważamy, że „Gargamel” wykonał rzetelną dziennikarską pracę pokazując specyficzne środowisko tzw. trenerów uwodzenia - dodaje Połoska.

Z naszych ustaleń wynika, że kilka innych redakcji, które zacytowały publikację, już usunęły fragmenty na prośbę Vincenta.

Jakub Chuptyś nie odpowiedział na prośbę portalu Wirtualnemedia.pl o komentarz do sprawy.

Gargamel ma 700 tys. subskrypcji

Jakub Chuptyś jako Gargamel publikuje w sieci od ponad 7 lat. Pod tym pseudonimem prowadzi od 2010 roku kanał na YouTube, gdzie publikuje tzw. commentary vlog (filmy odnoszące się do różnych zjawisk lub materiałów innych twórców). Ma prawie 700 tys. subskrybentów. Od lipca 2017 roku prowadzi na antenie radiowej Czwórki audycję "Pogłos".

Dołącz do dyskusji: Trener Vincent pozwie Gargamela za film o mechanizmach działania "kursów uwodzenia", a Noizz za wywiad z o tym wideo

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Henio
Ten trener źle to rozegrał. Zamiast wykorzystać sławę do głoszenia informacji, że jest najskuteczniejszy, dlatego padło na niego, to się przestraszył. Rozprawa będzie się ciągnęła cztery lata, zakończy się uniewinnieniem, kasę zarobi tylko prawnik. Który pewnie będzie namawiał na apelację ;)
odpowiedź
User
d
W tym przypadku jestem za Youtuberem...
odpowiedź
User
Stach
Ten trener źle to rozegrał. Zamiast wykorzystać sławę do głoszenia informacji, że jest najskuteczniejszy, dlatego padło na niego, to się przestraszył. Rozprawa będzie się ciągnęła cztery lata, zakończy się uniewinnieniem, kasę zarobi tylko prawnik. Który pewnie będzie namawiał na apelację

Ten "trener" z dupy to z miejsca powinien mieć sprawę za zachęcianie innych do przemcowych zachowań wobec kobiet. Inna sprawa, że pewnie zgłaszają się do niego tacy sami nieudacznicy jak on, więc pewnie w 90% raczej ogranicza się tylko do wyciągania pieniędzy. Jednak napewno ileś tam kobiet zostało przez niego i jemu podobnych oszukanych i skrzywdzonych.
odpowiedź