SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Kowalczewski na stałe dyrektorem radiowej Trójki

Zarząd Polskiego Radia powołał Tomasza Kowalczewskiego na stanowisko dyrektora Trójki. Kowalczewski pełnił te obowiązki od początku listopada, po rezygnacji Wiktora Świetlika.

Tomasz Kowalczewski, fot. Polskie RadioArticle

Decyzja o powołaniu Tomasza Kowalczewskiego na dyrektora Trójki została podjęta przez zarząd Polskiego Radia na posiedzeniu w środę. Potwierdza to rzeczniczka firmy Ewelina Steczkowska.

Tomasz Kowalczewski przejął obowiązki szefa Trójki na początku listopada, po tym jak zrezygnował Wiktor Świetlik. Od maja 2017 roku był wicedyrektorem rozgłośni, zastąpił na tym stanowisku Sylwię Krasnodębską.

Wcześniej, od stycznia do kwietnia 2016 roku, był dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. Natomiast od sierpnia 2006 do września 2007 roku był szefem redakcji aktualności radiowej Jedynki, a od jesieni 2007 do kwietnia 2008 roku wicedyrektorem IAR. Pełnił też funkcję korespondenta Polskiego Radia na Bałkanach.

Wicedyrektorem Trójki pozostaje Mariusz Cieślik, pełni tę funkcję od lutego ub.r.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Trójka miała 4,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,6 proc. rok wcześniej.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. W br. planuje 62,05 mln zł straty.

W sierpniu ub.r. zmienił się prezes Polskiego Radia - najpierw zawieszonego, a niedługo potem odwołanego Jacka Sobalę zastąpił Andrzej Rogoyski - początkowo oddelegowany na to stanowisko z rady nadzorczej, a w listopadzie powołany na nie na stałe. Natomiast w marcu br. z zarządu spółki odwołano Mariusza Staniszewskiego, w jego miejsce nie wyznaczono nowej osoby. Staniszewski we wrześniu został prezesem państwowej firmy Techfilm.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Kowalczewski na stałe dyrektorem radiowej Trójki

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żelka
smutny to dzień...
odpowiedź
User
x
ale ma wyraz twarzy :O
odpowiedź
User
Jak
Ha, ha, jakie zdjęcie naburmuszonego dziecka, )))))8’
odpowiedź