SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

W jesiennej ramówce radiowej Trójki pojawią się autorskie audycje dziennikarzy muzycznych Tomasza Żądy, Hirka Wrony i Piotra Barona program Katarzyny Stoparczyk dla rodziców oraz audycja muzyczno-kulturalna „Magazynek”. Po 25 latach przerwy na antenę wraca program gospodarczy „Winien i ma”.

Tomasz Żąda w audycji „Trójka Żąda Debiutów” będzie przedstawiał młodych wykonawców rozpoczynających karierę. Cykl będzie emitowany w poniedziałki w godz. 13.30-14.00. Hirek Wrona w autorskim „Słowniku muzycznym” - nadawanym w niedziele w godz. 13.05-14.00 - będzie w przystępny sposób rozmawiał ze specjalistami o podstawowych zagadnieniach muzycznych. Natomiast Piotr Baron w „Poczekalni Listy Przebojów” (emisja w soboty w godz. 7.05-9.00) będzie prezentował piosenki, które nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce w ostatnim wydaniu listy przebojów Trójki.

Od 4 września zamienią się natomiast godzinami niektóre nocne, autorskie programy muzyczne i audycje publicystyczne - nadawane poprzednio od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem. I tak w poniedziałek po godz. 15.00 nadawany będzie „Soul muzyka duszy” Hirka Wrony, a od wtorku do piątku o tej samej porze pojawi się muzyczno-kulturalny „Magazynek”, którego gospodarzami będą Piotr Baron (we wtorki), Anna Gacek (w środy), Piotr Metz (w czwartki) i Michał Margański (w piątki). Tym samym „Historii jak z książki” Marka Stremeckiego będzie można słuchać w poniedziałki, „Czasu niezwykłego” Elżbiety Korczyńskiej na zmianę z „Godziną wychowawczą” Katarzyny Pruchnickiej we wtorki, a „Białych plam” Mirosława Biełaszki w czwartki. Wszystkie te audycji będą teraz nadawane w godz. 23.05-24.00.

Na antenę Trójki wraca po 25 lata przerwy znana audycja „Winien i ma”. Poprzednio była emitowana w latach 1985-1992, omawiano w niej, często w formie satyrycznej, paradoksy i meandry polskiej gospodarki. Obecnie będzie prowadzona przez Arkadiusza Ekierta, Wiktora Legowicza i Wojciecha Surmacza, a emitowana w piątki w godz. 9.05-10.00.

W soboty rano będzie nadawana audycja „Myślidziecka 3/5/7” Katarzyny Stoparczyk, adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci.

Pojawią się nowe cykle antenowe prezentowane w ramach pasma „Do południa” (emitowanego od poniedziałku do czwartku w godz. 9.05-12.00). Będą to „Opowiem wam piosenkę” Wioletty Myszkowskiej i „Co proszę?” Jana Niebudka (we wtorki); „Blogowskaz” Gabrieli Darmetko i „Nauka słuchania” Michała Margańskiego (w środy); oraz „Za górami, za lasami” Pawła Drozda (w czwartki).

Ponadto kontynuowane będą audycje wprowadzone w letniej ramówce stacji: „Kwestia Kultury” Mariusza Cieślika, „Sztuka Kochana” Marka Kochana i „Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego, a także „Dzika karta” dla młodych dziennikarzy muzycznych i „Polski bit” Hirka Wrony.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Trójka miała 6,8 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Żąda, Wrona, Baron i Stoparczyk z autorskimi audycjami w radiowej Trójce, wraca „Winien i ma”

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3fan
Cieszy powrót Michała Margańskiego na rozsądną godzinę i wywalenie politycznych redaktorów Stremeckiego i Biełaszki na późne godziny. Czy wrócą przeglądy prasy, sól porannej ZD3?
odpowiedź
User
Tekla
No i świetnie, a co z moją ulubioną audycją w Trójce tj.,,Przeminęło z wiadrem'? Zostaje czy spada?
odpowiedź
User
Bartoszek
A co z zaraz wracam?
odpowiedź