SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urodziny radiowej Trójki. Stacja ogłasza listę koncertów

Lech Janerka, Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski, Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska, Renata Przemyk i Dagadana, Kari Sál i Adam Bałdych - koncerty tych gwiazd uświetnią 62. urodziny Programu III Polskiego Radia, które odbędą się w poniedziałek 1 kwietnia.

Trójka, fot. materiały prasoweTrójka, fot. materiały prasowe

- Program przygotowany na urodziny Nowej Trójki to zapowiedź zmian, których mogą się spodziewać nasi słuchacze. Znalazły się tam audycje, których najbardziej brakowało w ciągu ostatnich lat, a stanowią o jakości i charakterze Trójki. Bardzo się cieszę, że Program Trzeci Polskiego Radia ponownie staje się miejscem nieskrępowanej debaty, a do Studia im. Agnieszki Osieckiej wracają największe muzyczne gwiazdy - przekazał Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

- Świętujemy w bardzo ważnym dla naszego radia momencie. Tego dnia chcemy zapowiedzieć to, co najlepszego wydarzy się na naszej antenie po odbudowie rangi Programu Trzeciego. Pomysł urodzinowego dnia ma odzwierciedlać to, co przyświeca nam podczas misji odbudowy. Szanujemy przeszłość, czerpiemy z najlepszych tradycji i trzymamy rękę na pulsie teraźniejszości - dodała dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki, Agnieszka Szydłowska, która od stycznia br. kieruje stacją.

Trójka przygotowuje atrakcje dla słuchaczy z okazji urodzin

1 kwietnia Trójka oferuje szereg atrakcji dla słuchaczy: 5 koncertów zespołów muzycznych, spotkania z gośćmi, „odkrycie” kart dotyczących nadchodzących pierwszych zmian w programie oraz pierwszy raz zostanie wypuszczony jingiel stacji czytany kobiecym głosem.

O godz. 11.00 koncert Marcina Maseckiego, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Boleras y mas” - pierwszą, na której nie tylko gra, ale także śpiewa. Gościnnie wystąpi Jan Emil Młynarski.

O godz. 13.00 Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska wystąpią we wspólnym programie muzyczno-kabaretowym. Artur Andrus jest legendarnym dziennikarzem radiowej Trójki, który w 2024 obchodziłby jubileusz 30-lecia pracy na antenie, gdyby nie zmiany, które zmieniły bieg historii stacji.

Z kolei o godz. 17.00 koncert Renaty Przemyk i Dagadany, projektu „Vera to ja", którego korzenie sięgają czasów pandemii, kiedy Renata Przemyk zaczęła tworzyć tę bardzo kobiecą opowieść. Do współpracy przy realizacji piosenek opartych na tej historii zaprosiła polsko-ukraińską grupę Dagadana. Ten koncert przygotowany został wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, które 1 kwietnia obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny.

A jako jeden z wieczornych prezentów urodzinowych, o godz. 19.00 występ Lecha Janerki, który w 2023 roku powrócił z nową płytą „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Jego muzyka i teksty przez lata wpisywały się w historię radiowej Trójki.

Czytaj także: Reporterka wraca do Polskiego Radia

Z kolei o 21.00 koncert Kari Sál i Adama Bałdycha. W roku 2024 wydała ona płytę „Butterfly“, w której tworzeniu i nagrywaniu wspomagał ją Adam Bałdych oraz Jacob Karlzon, Kacper Budziszewski, Roman Chraniuk i Dawid Fortuna i to ten album Kari przedstawi trójkowej publiczności 1 kwietnia.

Wyjątkowe spotkania

1 kwietnia Trójka zaprasza także na spotkania z przedstawicielami świata sztuki i sportu. Gospodarzami specjalnych wydarzeń – także z udziałem publiczności – w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej będą dziennikarze Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś, Krzysztof Łoniewski  i Dariusz Urbanowicz.

Czytaj także: Jarosław Kuźniar w Trójce?

Na rozmowę o współczesnym polskim kinie zaprasza Katarzyna Borowiecka, która spotka się z Agnieszką Smoczyńską („Silent Twins”), Pawłem Maśloną („Kos”) i Janem P. Matuszyńskim („Żeby nie było śladów”).

Z kolei Michał Nogaś zaprasza na spotkanie z Zytą Rudzką (ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Literackiej „Nike”), Joanną Kuciel-Frydryszak (zdobywczynią Nagrody im. Teresy Torańskiej i Bestsellerów Empiku) oraz Grzegorzem Piątką (posiadaczem „Paszportu Polityki” oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii esej).

Dołącz do dyskusji: Urodziny radiowej Trójki. Stacja ogłasza listę koncertów

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trôjkowicz
Lista Przebojów jest sztandarową audycją. Powinien być stały zmiennik dla prowadzącego.
odpowiedź
User
Trôjkowicz
Lista Przebojów jest sztandarową audycją. Powinien być stały zmiennik dla prowadzącego.
odpowiedź
User
Pawel
Bedzie "Du.a jak sofa" ? Wygodnego ogladania,no moze jeszcze popcorn i wrazenia usmiechnietej Polski gwarantowane.
odpowiedź