SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trwa desant z TV Republika do mediów publicznych. Odchodzą wydawcy, prowadzący, operatorzy

W ostatnim czasie z Telewizji Republika odeszły kolejne osoby, m.in. prowadzący Anita Gargas i Piotr Wąż oraz wydawcy Weronika Wakulska i Aleksandra Rasińska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, od września swój autorski magazyn w TVP1 poprowadzi Anita Gargas, była wicenaczelna Telewizji Republika. Pojawią się w nim reportaże o charakterze śledczym i opatrzone komentarzem autorki.

Do Polskiego Radia odeszła Weronika Wakulska, która była wydawcą porannego pasma „Polska na dzień dobry”. Z TV Republika pożegnał się także gospodarz poranka Piotr Wąż, który w Polskim Radiu 24 poprowadzi codzienną „Rozmowę poranka”.

Ponadto pracę w stacji zakończyła Aleksandra Rasińska, podwydawczyni głównego serwisu informacyjnego „Dzisiaj”. Z naszych informacji wynika, że będzie związana z Katolicką Agencją Informacyjną.

Z TV Republika do Telewizji Polskiej przeszło kolejnych dwóch operatorów, odszedł również szef techniki Tomasz Łyduch (nadawca zatrudnił już na jego miejsce nowego pracownika).

Prezes TV Republika Piotr Fic potwierdził ustalenia portalu Wirtualnemedia.pl.

Z naszych informacji wynika również, że w środę z TV Republika odeszli wszyscy redaktorzy, tworzący treści na portal Telewizjarepublika.pl. Obecnie stacja prowadzi rekrutację. - Nie mogę tego potwierdzić, nie dostałem dotąd żadnych dokumentów - odpowiedział Fic, zapytany o rezygnację z pracy pracowników redakcji on-line.

Przypomnijmy, że w lipcu boczne wydania „Wiadomości” zaczął prowadzić Antoni Trzmiel, a pracę w TVP Info podjęła Marta Piasecka (prowadzi „Teleexpress” i „Panoramę Info”), wcześniej związani z TV Republika.

W połowie stycznia br. reporterami „Wiadomości” TVP1 zostali Bartłomiej Graczak i Karolina Tomaszewicz, serwisy informacyjne w TVP Info zaczął prowadzić Bartłomiej Maślankiewicz, a szefem publicystyki w TVP Info został Michał Rachoń (w połowie marca zastąpił go w tej funkcji Dawid Wildstein, natomiast Rachoń zaczął częściej prowadzić programy publicystyczne „Minęła dwudziesta” i „Woronicza 17”).

Od stycznia do lipca br. dyrektorem TVP1 był Jan Pawlicki, a szefami TVP Kultura pozostają Mateusz Matyszkowicz i Jakub Moroz.

Wszyscy byli związani z TV Republika.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, ze w lipcu br. udział TV Republika w rynku telewizyjnym wyniósł 0,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Trwa desant z TV Republika do mediów publicznych. Odchodzą wydawcy, prowadzący, operatorzy

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NiePatriota
niech TV Republika w ogóle zmieni nazwę na TVP Info 2 i będzie po kłopocie
odpowiedź
User
wujek
Hm.. jeśli się nie mylę, to się nazywa UKŁAD, którego PiS tak szukał.
odpowiedź
User
Emil
No to co? Kiedy wchłonięcie przez TVP S.A. i rebranding na TVP Republika?
odpowiedź